baneris leidinys

vaiku namai vokieciaiŠią savaitę VšĮ „Šakių vaikų globos namai“ sulaukė svečių iš Vokietijos. Abiejų šalių globotiniai puikiai leido laiką, darbuotojai dalijosi patirtimi.
 
Nuotr. Šią savaitę VšĮ „Šakių vaikų globos namai“ vieši svečiai iš Vokietijos.
 
Vos prieš dvejus metus VšĮ „Šakių vaikų globos namų“ direktoriaus Virginijaus Kelerto užmegztas ryšys su Vechtoje veikiančių vaikų globos namų „Johannesstift“ vadovybe peraugo į dviejų įstaigų darnų bendravimą. Pagal Erasmus+ programą įgyvendinamą projektą „Paslaugas jaunimui teikiančių globos namų Šakiuose ir Vechtoje globotinių ir darbuotojų tarpusavio mainai“ Šakiuose vieši septyni 13 -17 metų jaunuoliai ir keturi darbuotojai iš Vokietijos. Naujuose globos namuose svetingai priimti vokiečiai šią savaitę turiningai leidžia laiką. Svečiams aprodyti Šakiai, rajono dvarai. Be to, projekto dalyviai aplankė Vilnių, Lietuvos pajūrį, visi kartu plaukė Šešupe baidarėmis. Pagal minėtąją programą grupelė aktyviausių ir pažangiausių Šakių globos namų globotinių ateityje vyks į Vokietiją.

Vaikai puikiai leido laiką, o įstaigų darbuotojai dalijosi darbine patirtimi. Su Vechtos „Johannesstift“ vaikų globos namų darbuotojais pasidžiaugta naujais šakiečių šeimyniniais globos namais. Žiemą bus metai, kaip be tėvų globos likę šakiečiai glaudžiasi moderniuose šeimyniniuose globos namuose.

„Šiandien girdime populistinių kalbų, kad po penkerių metų neliks vaikų globos namų. Susikurti šviesią viltį galima. Bet, kaip sakoma, viltis yra gera palydovė, bet bloga patarėja. Realiai su dabartine šalies ekonomika sunku to tikėtis“, - tikino V. Kelertas.

Šiuo metu VšĮ „Šakių vaikų globos namai“ globoja 43 nepilnamečius ir du pilnametystės sulaukusius globotinius. Įstaiga, pasak V. Kelerto, dažnai iš kitų rajonų sulaukia skambučių su prašymais priimti vieną kitą vaiką, nes daugelis šalies globos namų tiesiog perpildyti.

Pasirodo, Vokietijoje panaši padėtis. „Anksčiau vaiko teisėms atstovaujančios tarnybos į negandas šeimose reaguodavo, kai vaikai būdavo 15-16 metų. Dabar ankstyvame amžiuje pastebimos problemos šeimoje ir vertinama, ar vaikas gali gyventi šeimoje, ar ne“, - tikino vokietis Tomas Sperveslage. Dar apie 1980 metus Vokietijoje iškilusios kalbos, kad nereikalingi globos namai, liko tik kalbomis. Po ne vienerius metus vykusių diskusijų valstybė grįžo prie pirminio vaikų globos namų modelio.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos