akcija2024 568px

vaikai bibRugpjūčio 10 d. vyko „Lietuvos vaikų REKORDŲ knygos“ pristatymas. Į jį sugužėjo bibliotekos esami ir būsimi skaitytojai: darželio-mokyklos „Berželis“ auklėtiniai, vedini auklėtojos Rimutės Geršvaltaitytės ir šeimininkutės Zitos Šutrikienės.
 
Nuotr. Šakių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje mažieji renginio dalyviai statė didžiausią knygų rietuvę.
 
Ši knyga supažindina su išskirtiniais Lietuvos vaikų pasiekimais. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus savanorės Kamilė Povilaitytė, Gabija Enzelytė ir bibliotekininkė Ingrida Talalienė skaitytojams pristatė iš pirmo žvilgsnio neįtikėtinus Lietuvos vaikų ir jaunimo iki 18 m. laimėjimus.

Įspūdinga buvo tai, kad tarp gausybės rekordininkų šioje knygelėje buvo rasti ir iš mūsų rajono. Jauniausio samdomo darbininko rekordas priklauso Jonui Kierai: 1968 m. būdamas tik 8-erių metų įsidarbino Barzdų apylinkės „Naujo kelio“ kolūkyje lauko darbininku. Plokščių mokyklos septintokas Žilvinas Blažys dalyvavo akmenėlių mėtymo į Nemuną varžybose ir tapo daugiausiai kartų atšokusio akmens rekordininku. Jam triskart metus akmenį „nušokavo“ net 15 varlyčių.

Į biblioteką sugužėję mažieji sužinojo, kas tapo jauniausiais knygų autoriais, kas ilgiausių plaukų rekordininkas, kur nupieštas aukščiausias piešinys ir sukurta ilgiausia teksto eilutė, kas per pamoką parašė daugiausia skirtingų žodžių, ilgiausiai išstovėjo ant vienos kojos, pastatė aukščiausią knygų rietuvę...

Pastarasis rekordas paskatino ir renginio dalyvius išbandyti savo jėgas. Vaikai susiskirstė į „Mėlynųjų“ ir „Geltonųjų“ komandas ir kruopščiai, atsargiai, bet linksmai statė knygų rietuves.

Mažuosius dalyvius labai nudžiugino bibliotekininkės I. Talalienės įsteigtos saldžios dovanėlės.

Kol mažieji smaližiavo, savanorė Kamilė juos supažindino su „Darau“ konkursais. Juose kviečiami dalyvauti mažieji bibliotekos lankytojai. Viename konkurse bus kuriami vėjo malūnėliai, kitame liečiamosios knygelės silpnaregiams vaikams. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos kviečia visus, susidomėjusius konkursais, užsukti į biblioteką ir išsamiau sužinoti apie jų sąlygas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos