baneris leidinys

sokejos2Agnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Jau metus gyvuojantis Šakių kultūros centro pučiamųjų orkestro šokėjų kolektyvas mielu noru į savo komandą priimtų naujas nares. Beje, naujiena ta, kad visos merginos, svajojančios tapti krepšinio šokėjomis, turės ir šią galimybę.
 
Nuotr. Šakių kultūros centro pučiamųjų orkestro šokėjų komandoje, kuriai vadovauja Laura Saunorienė (viduryje), šiuo metu šoka aštuonios šokėjos.
 
Pučiamųjų orkestro šokėjos
 
Šakių kultūros centro pučiamųjų orkestro šokėjų komanda susibūrusi jau metai laiko. Kaip pasakojo jų vadovė, šokių mokytoja, choreografė Laura Saunorienė, atsiradus pučiamųjų orkestrui iškart toptelėjo mintis, jog reikia ir šokėjų.

„Šį sezoną turėjome jau tikrai nemažai renginių. Mūsų krikštas buvo „Aitvarų“ nominacijų įteikimo šventė, vėliau prasidėjo vasariniai renginiai: miesto šventėje pirmą kartą dalyvavome parade, pasirodėme ir skvero pristatyme. Miesto šventės eisena buvo nauja patirtis tiek man, tiek merginoms – susižiūrėti, kokiu greičiu eiti, kad neskubėtume, kad orkestras neliptų ant kulnų, – pasakojo L. Saunorienė.

Vadovės pasiteiravus, ar buvo sunku suburti merginas į šį kolektyvą, vadovė atsakė, kad pasisekė, jog merginos, šokančios Šakių kultūros centro vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio kolektyve „Viva“, kuriam  ji pati vadovauja, panoro priklausyti ir pučiamųjų orkestro šokėjų kolektyvui, mat kitaip būtų buvę striuka.

„Savaime suprantama, šio kolektyvo gretas norėtųsi padidinti. Dabar pučiamųjų orkestro šokėjų kolektyve yra aštuonios merginos. Tai minimalus skaičius, repeticijos reikalauja daug laiko ir pastangų, kolektyve šoka merginos maždaug nuo 14 metų, tad ir dabar norėtųsi, kad ateitų ne jaunesnės, nes vis dėlto šiam šokio žanrui reikia aukštesnio ūgio merginų.

Pučiamųjų orkestro šokėjos pasipuošusios sodriai mėlynos ir baltos spalvos suknelėmis bei raudonais ilgaauliais bateliais.

„Visų šokėjų aprangos dizainere dirbu aš. Žinoma, tariamės ir su merginomis, diskutuojame, kokia apranga ir atrodytų gražiai, ir būtų patogi. Labai džiaugiuosi, kad turim ilgametę siuvėją, kuri mums daug padeda, o rajono savivaldybė mus parėmė, kai siuvomės avalynę“, – sakė L. Saunorienė.

Pasak choreografės, šokant su orkestru, kaip ir visuose šokiuose, svarbus sinchroniškumas, energija, pasiruošimas, žingsnelių technika. Merginoms, kurios šoka „Vivoje“, buvo neįprasta ir kiek keista, nes šokti čia reikia su aukštakulniais.

„Jos pripratusios prie batelių be kulniuko, tad aukštakulniai tapo šiokiu tokių iššūkiu. Netgi organizavome specialias repeticijas, kai tik gavome batus, kad per pasirodymus nebūtų nesklandumų“, – minėjo vadovė ir pridūrė: – Būtų smagu, jei merginų, norinčių prisijungti prie kolektyvo, atsirastų dar daugiau.

Krepšinio šokėjos

Netrukus pučiamųjų orkestras bus ne vienintelis, kuris turi šokėjas. Iki rugsėjo mėnesio pabaigos renkamas naujas, krepšinio šokėjų kolektyvas. Mintis suburti krepšinio šokėjų kolektyvą kilo rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistei Rimai Mozūraitienei.

R. Mozūraitienė minėjo, jog tik pradėjus dirbti Švietimo ir sporto skyriuje jai teko lankytis Šakiuose organizuojamose krepšinio varžybose, kuriose, kaip pastebėjo specialistė, nesusirinkdavo didelis skaičius žiūrovų.

„Artėjant sezonui pradėjau sukti galvą, kaip pritraukti daugiau žiūrovų, tuomet sumąsčiau, jog reikia naujovių. Krepšinio šokėjos bus ne vienintelė naujiena, kuri pasitiks žiūrovus“, – sakė specialistė.

L. Saunorienė teigė, jog surinkusi šokėjas tuoj pat kibs į darbus ir pradės treniruotes.

„Kol kas šoksime ten, kur mūsų reikės, nebūsime kažkurios krepšinio komandos šokių palaikymo grupė. Kadangi darbai dar nepradėti ir šokėjos nesuburtos, sunku iš anksto planuoti, bet iš tikrųjų laukiame visų merginų, kurios norėtų tapti krepšinio šokėjomis“, – mintimis dalijosi L. Saunorienė.

Pasak šokių mokytojos, visų pirma reikia suburti šokėjų kolektyvą ir pradėti repetuoti, nes čia vėlgi individualus šokio žanras, kuris reikalauja įgūdžių ir gero fizinio pasirengimo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos