baneris leidinys

vilkentaVėstantys orai tikrai ne priežastis užsibarikaduoti namie. Priešingai, pats geriausias būdas kovoti su žiemišku snauduliu – įdomi veikla ir nauji įspūdžiai. Kiduliuose įsikūrusi vyninė-kavinė „Vilkenta“ visada turi, ką pasiūlyti. Praėjusį šeštadienį čia vėl vyko jauno vyno degustacija. Šįkart su stipriu, aristokratišku prieskoniu.

Nuotr. Kidulių dvaro ponios, apsilankiusios Juozo Vilkenio vyninėje-kavinėje „Vilkenta“, vyndarius iš visos Lietuvos sužavėjo teatrališku pasirodymu.

Neoficiali vyndarių-mėgėjų grupė iš visos Lietuvos kasmet kur nors susirenka ragauti ir vertinti metų derliaus, o šiemet nusprendė susipažinti su garsiuoju pienių vyno meistru, todėl galutiniu tašku pasirinko Kidulius. Anapus Nemuno aplankę keletą žymių Jurbarko rajono vietų, pilni įspūdžių, truputį sušalę ir atsilikę nuo tvarkaraščio svečiai sugužėjo į vyninės salę. Čia jų laukė ne tik pats šeimininkas Juozas Vilkenis, bet ir visa Kidulių dvaro svita.
 
Vyndarys pristatė degustatoriams keturis populiariausius iš savo gaminamų vynų. Jie sukėlė ne tik liaupsių, bet ir labai specifinių klausimų. J. Vilkenis buvo tiesiog priverstas išsamiau papasakoti apie vyno gaminimo specifiką, pilstymo ypatybes ir brandinimo etapus.

Įsivažiavusią dalykinę diskusiją pertraukė nuobodžiauti pradėjusios dvaro ponios, kurios pas vyndarį svečiavosi pirmą kartą ir nėra pratusios prie ilgų šnekų, tik labai pamėgusios jo gaminamą vyną. Jos sužavėjo svečius teatrališku pasirodymu. Skaitė eiles, komentavo jas XIX a. pabaigoje madinga maniera, kuri šiuolaikiniame kontekste jau kiek juokinga, o štai šokiai atrodo labai rimti ir elegantiški. Kaip tikina šokių kolektyvo vadovė Irma Svetlauskienė, to meto šokiuose svarbu ne tik judesio tikslumas, bet ir karališka laikysena bei drabužiai. Stebėti šokėjas tikrai nebuvo nuobodu, jos buvo puikiai įsijautusios į istorinių apylinkės kilmingųjų vaidmenis. Galiausiai svečiai buvo pakviesti patys pasimokyti  šokio žingsnelių.

Vakaras baigėsi tuo, kuo ir prasidėjo – vynu. Svečiai degustacijai atsivežė net devynis savo gamybos vynus. Jie liko patenkinti patyrusio vyndario įžvalgomis, o J. Vilkenis džiaugėsi galimybe pabendrauti su vyndaryste taip aistringai besidominčiais žmonėmis, praplėsti ir savo akiratį. Nelieka abejonių, kad toks susitikimas praturtino abi puses. Ne vienas Kidulių krašto vyno butelis iškeliavo su svečiais į Lietuvą, o kraštiečius vyndarys kviečia apsilankyti nors ir dabar. Jei karšto serbentų vyno ir esate ragavę, tai karštas pienių vynas tikrai nustebins šildančiais vasaros aromatais, kai už lango jau sukasi pirmosios snaigės.

Monika Būblaitytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos