baneris leidinys

Kalbos komisija yra įsteigusi apdovanojimą už lietuvių kalbos puoselėjimą. Šiais metais juo bus pagerbta ir Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė.

Vedėjai apdovanojimas bus įteiktas už lietuvių kalbos puoselėjamąją veiklą Šakių rajono savivaldybėje. J. Kasparevičienė yra ilgametė Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja, daug pastangų skiria lietuvių kalbos, taip pat ir zanavykų šnektos puoselėjimui. Ji yra pagrindinė rajone kasmet jau keturis dešimtmečius rengiamų Kalbos dienų ir kitų panašių švenčių organizatorė, viena iš tritomio „Zanavykų šnektos žodyno“ idėjos ir parengimo iniciatorių. 2013 m. išleido savo mamos Kunigundos Gudiškytės-Vaidelienės vaizdingų posakių rinkinuką „Močiutės Kunigundos žodynėlis“, parašė vieną iš 2015 m. išleistos knygos „Esam zanavykai“ skyrių.
 
Menininko Roko Dovydėno skulptūrėlė ir diplomas vasario 19 d. Vilniuje Mokslų akademijos salėje vyksiančio renginio metu taip pat bus įteikti prof. habil. dr. Viliui Palenskiui, doc. dr. Vytautui Valiukėnui, dr. Valerijonui Žalkauskui ir prof. habil. dr. Pranui Juozui Žilinskui – už lietuviškos tiksliųjų mokslų terminijos kūrimą, terminų žodynų rengimą; Ritai Trakymienei – už žodyno „Pasaulio vietovardžiai“ (Vilnius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 1–5 t., 2006–2014 m.) koncepcijos ir metodikos sukūrimą ir visų tomų redagavimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos