baneris leidinys

euraiPraėjusį mėnesį rajone vyko kultūros ir meno darbuotojų atestacija. Įvertinus pusšimtį šioje srityje dirbančių specialistų, jiems buvo suteiktos kvalifikacinės klasės, nuo kurių priklausys priedai prie algų. Iš rajono biudžeto tam prireiks apie 40 tūkst. eurų.

Nuotr. „Jei nebūtų buvę atestacijų, būtų nereikėję ir pinigų, o dabar turėsime rasti“, – teigė rajono vadovas.

Iš viso komisijos sprendimu kvalifikacinė klasė buvo suteikta 43 kultūros ir meno darbuotojams. Pirmoji klasė suteikta keturiems, antroji – 20, trečioji – 19 kultūros ir meno darbuotojų. Už pirmą kvalifikacinę klasę, tarybos sprendimu, bus mokami 20 proc., už antrą – 15 proc., už trečią – 10 proc. pareiginės algos dydžio priedai.

Rajono meras Juozas Bertašius sakė, kad, įgyvendinant šį sprendimą, iš rajono biudžeto teks atseikėti apie 40 tūkst. eurų. Suma nemenka, tačiau jei buvo vykdoma atestacija, lyg ir nėra kur trauktis.

„Jei nebūtų buvę atestacijų, būtų nereikėję ir pinigų, o dabar turėsime rasti“, – teigė rajono vadovas.

Visgi galima paminėti, kad paskutinį kartą atestacija rajone vykdyta prieš aštuonerius metus. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė akcentavo, kad kultūrininkų algos iš tikrųjų nedidelės. Daugelis jų į rankas gauna 310 eurų. Taigi atlyginimai kai kuriems kultūrininkams turėtų kilti.

Suprantama, kultūros centrų direktoriai uždirba daugiau. Kai kuriems iš jų bus nustatyti ne tik kvalifikacinių klasių priedai, bei ir didinami koeficientai. Šakių kultūros centro direktoriui Raimondui Januševičiui, atsižvelgiant į tai, kad jam suteikta pirma kvalifikacinė klasė, turėtų būti mokamas 20 proc. pareiginės algos priedas. Be to, didinamas koeficientas už vadovavimą cirko studijai „Šypsena“ bei pasiektus tarptautinius rezultatus (dėl to prie algos kas mėnesį metus laiko jam prisidėtų apie 142 eurus, neatskaičius mokesčių).

Panašiai yra ir su Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktore Laima Mockevičiene, kuri vadovauja mėgėjų teatrui „Savi“ ir humoro grupei „Kanapa“. Už tai jai prisidėtų apie 106 eurus. Jai, kaip ir Lukšių, Gelgaudiškio kultūros centro direktorėms Daivai Bukšnienei ir Dianai Šležienei, už antrą kvalifikacinę klasę būtų mokami 15 proc. pareiginės algos priedai, Sintautų kultūros centro direktorei Aistei Bakaitei už trečią klasę – 10 proc. priedas. D. Šležienei nuspręsta atlyginti ir už papildomą darbą, viršijantį įprastą darbo krūvį, susijusį su Gelgaudiškio dvaro sodybos kultūrine ir ūkine veikla.

Ne viename komiteto posėdyje buvo teiraujamasi, kodėl tik R. Januševičius, L. Mockevičienė ir D. Šležienė tarsi iškeliami, o D. Bukšnienei koeficientas nedidinamas. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė aiškino, kad jai priedas galės būti nustatytas tik tada, kai bus patvirtinta metinė veiklos ataskaita. R. Januševičius ir L. Mockevičienė turi kolektyvus, D. Bukšnienė jo neturi. Tai, kad ji rūpinasi dvaru, taip pat neturi įtakos, nes visa kultūrine veikla persikėlusi į dvarą, o D.Šležienei dvaro veikla yra papildomas darbas.

Alga, didinant tarnybinio atlyginimo koeficientą, turėtų keistis ir Zanavykų muziejaus direktorei Rimai Vasaitienei. Prie algos jai prisidėtų apie 70 eurų.

Visgi galutinį sprendimą priims šiandien posėdžiausianti taryba.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos