baneris leidinys

staugaicio teviskejePraėjusį penktadienį Žvirgždaičių progimnazijoje vyko renginys „Po gimtinės ąžuolais“, skirtas paminėti signataro vysk. Justino Staugaičio 150-ąsias gimimo metines bei Vasario 16-ąją.

Nuotr. Moksleiviai šalia signataro vysk. Justino Staugaičio tėviškės esančią pievą papuošė Lietuvos trispalvę simbolizuojančiomis popierinėmis gėlėmis.

Žvirgždaičių valsčiuje gimęs J. Staugaitis – Vasario 16-osios akto signataras, Steigiamojo, I ir II Seimo narys, vicepirmininkas, pirmininkas, galėjęs pavaduoti ir Lietuvos prezidentą, jam išvykus. Daug kur jis buvo pirmas: „Žiburio“ draugijos steigėjas ir pirmininkas, pirmasis Lekėčių parapijos klebonas, pirmasis Telšių diecezijos vyskupas... Mažai kam žinoma, kad jis buvo ir Lietuvių mokslo draugijos (Mokslo akademijos) vienas steigėjų ir jos narys. Šio vyskupo iniciatyva Telšių vyskupijoje buvo įsteigta 12 naujų parapijų ir bažnyčių, 5 vyrų ir 12 moterų vienuolynų. 1927 metais J. Staugaitis įkūrė Telšių kunigų seminariją. Nesulaukęs tuometės Lietuvos valdžios paramos, jis į Jungtines Amerikos Valstijas pasiuntė du dvasiškius rinkti aukų, kurių pakako, kad Telšiuose atsirastų seminarija.
 
Gražiu žodžiu, patriotiškomis dainomis susirinkusius į šventę džiugino ir maži, ir dideli Žvirgždaičių miestelio gyventojai. Šią dieną taip pat paaiškėjo dailyraščio konkurso, kuriame dalyvavo 3–5, 6–8 klasių mokiniai, jų tėvai, seneliai, nugalėtojai... Kaip pasakojo Žvirgždaičių progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Asta Baubonienė, tėvams ir seneliams sekėsi šiek tiek geriau, tačiau nė vienas konkurso dalyvis neliko nuskriaustas ir gavo dovanų.

Renginį vainikavo šventinė eisena į buvusią J. Staugaičio gimtinę, kur dabar yra pastatytas šį žmogų menantis paminklas. Visiems susikibus už rankų ir padainavus dar vieną dainą, moksleiviai šalia esančią pievą papuošė susmaigstydami į ją geltonos, žalios ir raudonos spalvų popierines gėles, simbolizuojančias Lietuvos vėliavą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

15

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos