baneris leidinys

Kovo 22 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas apdovanojo Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir mūsų rajono teritorijos.

Dar 2015 metais Aplinkos ministerija paskelbė Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atranką. Organizuojant šį konkursą buvo siekiama išaiškinti, kurie regionai geriausiai išsaugojo savitumą, kurios bendruomenės ypač puoselėja savo teritorijos kraštovaizdį, dvarų aplinką ir architektūrą, domisi kaimų formavimosi tradicijomis.
 
Gelgaudiškio bendruomenė pateikė Gelgaudiškio dvaro ansamblį, Plokščių bendruomenė – savo miestelio senamiestį su upeliu-gatve, kančių memorialu, Lukšių seniūnija pristatė Zyplių dvarą, lekėtiškiai – miestelio centre išlikusių senųjų namų gatvės fragmentą, liudijantį kuklų senųjų lekėtiškių gyvenimo būdą.

Konkursas vyko dviem etapais – gautos paraiškos pirmiausia buvo vertinamos regioninės vertinimo komisijos, o atrinktos – dalyvavo antrajame etape ir buvo vertinamos nacionalinės vertinimo komisijos. Pirmame etape geriausiai įvertintos 22 vietovės apžiūrėtos ir vertinamos vietoje, bendrauta su paraiškų teikėjais, vietinėmis bendruomenėmis.

Konkurso laimėtojais buvo paskelbti geriausiai tvarkomi regionai – po tris iš kiekvieno Lietuvos etnokultūrinio regiono.

Suvalkijos (Sūduvos) regione laureatės  tapo net trys mūsų vietovės: Plokščių miestelis, sužavėjęs upės-gatvės aplinka, Zyplių dvaro sodyba ir Gelgaudiškio dvaras bei miestelio aplinka.

Nugalėtojams atiteko specialiai pagamintos vietovę įamžinančios plokštės, aplinkos ministro padėkos ir atminimo dovanos. Lekėčių seniūnijai įteikta aplinkos ministro padėka.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos