baneris leidinys

amatai muziejusPraėjusią savaitę Zanavykų muziejus surengė XII tradicinių amatų dieną. Šventėje dalyviai turėjo galimybę susipažinti su tradiciniais amatais, galėjo juos išbandyti arba tiesiog stebėti ir grožėtis  jų akyse gaminamu kūriniu, tautodailininkų rankų miklumu ir kruopštumu.

Nuotr. Gintas Čekauskas visiems norintiems suteikė galimybę pasimokyti skiedrų drožimo amato senovinėmis staklėmis.

Tradicinius amatus šventėje su mielu noru demonstravo 13 tautodailininkų ir amatininkų. Kalvystės paslapčių mokė kalviai Andrius Stankevičius ir Valdas Paukštys. Gintas Čekauskas visiems norintiems suteikė galimybę senovinėmis skiedrų drožimo staklėmis pasigaminti skiedrų. Rigimantas Stanaitis demonstravo, kaip vejamos virvės. Apie juostų audimą papasakojo Vilija Ratautienė, kuri susidomėjusius šventės dalyvius mokė nusipinti juosteles-apyrankes. V.Ratautienei talkino Danguolė Kazlauskienė. Nagines pasigaminti norinčių taip pat atsirado, jiems savo žinias perdavė Onutė Mureikienė.
 
Nerti mokė Aldona Stanaitienė ir Rita Mockeliūnienė. Andrius Bieliukas demonstravo medžio drožybos amatą, o Danutė Kazlauskienė mielai pasidalijo mezgimo paslaptimis. Daug dėmesio sulaukė ir audimo staklės, kuriomis šventės dalyvius austi mokė Rūta Bučinskaitė. Juostų audimo subtilybes demonstravo Irena Sakalauskienė ir Jonas Sakalauskas. O Zanavykų muziejaus darbuotoja mokė pasigaminti šiaudinių sodų elementą – reketuką.

Beje, į renginį susirinko gausus būrys moksleivių ir mokytojų iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ir Kriūkų mokyklos. Amatų dienoje Zanavykų muziejaus darbuotojos vykdė „Saugaus eismo“ projektą – dalijo atšvaitus. Priemones parūpino eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis.

Šventės dalyviams gerą nuotaiką ir tris šokius dovanojo Šakių rajono meno mokyklos choreografijos skyriaus jaunučių liaudiškų šokių kolektyvas (vadovė Justė Lukauskienė).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos