baneris leidinys

Gegužės 25 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“.

Jau ne vienerius metus organizuojamame renginyje dalyvavo gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos regionų. Suvalkijos regionui šiemet atstovavo Griškabūdžio gimnazijos 7–8, I–IV gimnazinių klasių mokiniai bei Šakių „Varpo“ mokyklos mokinės Žemyna Vasaitytė ir Justė Jakaitytė.
 
Pirmoji renginio dalis – „Tarmių lobynai“. Čia liaudies pasaką gražia zanavykų šnekta pasakojo trečiokė gimnazistė Agnė Simanavičiūtė. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologės Gražinos Kadžytės vadovaujama komisija vertino mokinių skaitomo teksto raiškumą, vaizdumą, tekstų pasirinkimą. Agnei sekėsi puikiai! Ji pripažinta geriausia skaitove tarp I–IV klasių atstovų ir apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos pirmojo laipsnio diplomu. Ž. Vasaitytė savo amžiaus grupėje užėmė antrąją, o Justė – trečiąją vietą. Abi mergaitės buvo apdovanotos Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos raštais ir kuprinėmis (Ž. Vasaitytę ir J. Jakaitytę ruošė Rima Vasaitienė).

Antroji varžytuvių dalis buvo skirta projektui „Atverk tautos lobynų gelmes“. Joje dalyvavo geriausiai savo regionuose pasirodžiusios mokyklos iš Druskininkų, Klaipėdos, Tauragės, Radviliškio ir Šakių rajonų. Su visų Lietuvos regionų atstovais Griškabūdžio gimnazistams teko varžytis keturiose rungtyse. Jie turėjo paruošti komandos prisistatymą ir pademonstruoti savo regiono tautinį kostiumą, taip pat teko varžytis tautosakos paveldo (dainos, šokio, žaidimo, ratelio) ir kulinarinio paveldo pristatymo rungtyse. Ir vėl griškabūdiečių komandą lydėjo sėkmė. Pademonstravę sumanumą, papročių išmanymą, gražią tarmišką kalbą, visus dalyvius pavaišinę tradiciniais kropeliais gimnazistai laimėjo pirmąją vietą. Griškabūdiečius paruošė Vida Čeplevičienė ir Jolanta Laurinaitienė. Prie jų pergalės prisidėjo ir mokytoja Jūratė Šnipienė bei Patašinės folkloro kolektyvų vadovė Nijolė Černevičienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos