baneris leidinys

varlesSima KAZARIAN

Lukšietė Reda Pečiulienė prisimena, kaip prieš septynerius metus Lukšių dienos centre atidarė pirmąją savo varlių kolekcijos parodą. Tai buvo pati pradžia. Per tą laiką kolekcija padidėjo, atsirado daug bendraminčių. Įsteigta Kolekcionuojančių varles asociacija (KVA), ką tik atšventusi penkerių metų sukaktį.

Nuotr. Varlių kolekcionierės vadina save tiesiog varlėmis. Jos atviros ir draugiškos kiekvienam, įsiliejančiam į jų gretas (nuotraukoje prezidentė Reda Pečiulienė ketvirta iš dešinės).

Namai – varlių karalystė

Tie, kas svečiavosi pas Redą Pečiulienę, žino, kad jos namai – tikra varlių karalystė su žavia šeimininke – Varlių karaliene – priešakyje. Jaunatviška ir besišypsanti Reda rodo varlių dėliones ant sienos, skulptūrėles lentynose, atitraukia stalčius, kuriuose raibuliuoja varliškų formų žiedai, apyrankės, auskarai, sagės, laiką skaičiuoja laikrodžiai. Šeimininkė rodo pleistriukus su varlių atvaizdais, rūšinio vyno butelius, kurių etiketėse meniškai pavaizduotos žaliosios bičiulės.

„Kai surengiau pirmąją parodą, buvau sukaupusi 600 varlių eksponatų, o dabar jų skaičius išaugo iki 3080“, – teigia Reda, kurios varlių kolekcija pati didžiausia visoje Lietuvoje. Šiuo metu Reda jau neperka varlių skulptūrėlių, o tik varlėmis puoštus daiktus, kuriuos gali praktiškai pritaikyti buityje.

Žalias gimtadienis

KVA įsteigta prieš penkerius metus, jau vienija 20 narių. Neseniai veiklą pradėjo svetainė www.varlės.org. Asociacijos nariai susirenka bendruose renginiuose, kurių per visą šį laikotarpį suorganizuota 25. Lėšos renkamas iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir nario mokesčio. Kilus gaisrui Zyplių dvare, KVA visus savo sutaupytus pinigus (2 tūkst. litų) paaukojo dvarui. „Mes mylime dvarą, kuriame seniūnas Vidas Cikana mus visada noriai priima, leidžia organizuoti renginius. Dalis mano kolekcijos šiuo metu yra ten“, – pasakojo Reda.

Penkerių metų gimtadienį varlės atšventė Anykščiuose prie Vetygalos atodangos. Renginys prasidėjo varliškos vėliavos pakėlimu ir baigėsi jos nuleidimu. O tarp pakėlimo ir nuleidimo tilpo daugybė smagių akimirkų! Varlės aplankė sielos brolį Varlių Anykščių baseine „Bangenis“, šokavo į Laimės žiburį, rėpliojo Lajų taku, Dainų slėniu, siurbčiojo mineralinius vandenis Vilniaus SPA, fotografavosi, juokavo. Jos rinko gražiausią varlės karūną, valgė gimtadienio tortą, kurkė palinkėjimus, eilėraščius, šėliojo pižamų vakarėlyje.

Nepakeičiama prezidentė

Varlė karalienė Reda prisipažino, kad asociacijos prezidentės pareigas ketino perleisti kitai – jaunesnei, energingesnei varlei, tačiau... Asociacijos narys Elmundas Žalys teigė, kad atsikvėpti Reda galės tik tada, kai užsiaugins sau pamainą, nes šiandien ji – nepakeičiama!

Organizaciniai darbai ir reikalai Redos nevargina, bet teikia džiaugsmą – jai smagu planuoti šventes, rinkti straipsnių iškarpas, sustyguoti visus susitikimus, kad viskas eitų kaip iš pypkės.

Varlės karalienės pamokos

 „Nežinau jaunystės recepto, tiesiog reikia išlikti dūšioje jauna. Aš niekad nelinkiu blogo, nepavydžiu. Vadovaujuosi tokia nuostata: jei kitam žmogui gerai, gali jį užmiršti, jam ir taip gerai. Bet jeigu jam sunku – turi atsigręžti, padėti, nes net ir kelios dėmesio minutės suteikia sparnus“, – pasakojo Lukšių ir visos Lietuvos Varlių karalienė Reda.

Jauniausias 52 metų Redos sūnus Dovydas yra vienuolikmetis. Moteris sako, kad būtent su jo gimimu sutapo varlių kolekcionavimas. Vaikas neleidžia jai pasenti, o glaudus varlių būrelis – nukabinti nosies, kai širdį pakutena liūdesėlis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos