baneris leidinys

adele kaunaiteLiepos 15 dieną Zanavykų muziejuje atidaryta dailininkės Adelės Liepos Kaunaitės tapybos darbų paroda „Teptuko daina“. Tai ypatinga proga pamatyti dailininkės darbus, kurie sulaukė didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje.

Nuotr. Adelė Liepa Kaunaitė į gimtinę su paroda grįžo po metų. Jos darbai stebina naujais stilistiniais posūkiais ir sulaukia nemažo menininkų bendruomenės susidomėjimo.

Ankstesnės A. L. Kaunaitės žiūrovai šioje parodoje ras mažai. Nuo tada, kai prieš metus čia vyko bendra dailininkės ir jos tėtės paroda,  A. L. Kaunaitė kaip meninkė stipriai atsispyrė nuo savo pagrindinio mokytojo – tėtės Vytauto Kauno stilistinės linijos. Ji pradėjo brandinti savo unikalų braižą. Pakito darbų koloritas, atsirado naujos spalvų dermės, temos. Menininkė per šiuos metus nemažai dėmesio skyrė žmogaus anatomijai, jo kūno vaizdavimui, todėl paveiksluose rasime daug figūrų, kurios gyvena savo gyvenimą dinamiškuose spalvų ir linijų ritmuose. Tiek meno mėgėjai, tiek kritikai palankiai stebi A. L. Kaunaitės menines paieškas ir žavisi tų paieškų rezultatais.
 
Neatsitiktinai Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, sveikindamas dailininkę su parodos atidarymu, teigė, kad Adelė Liepa grįžo paklojusi po kojomis Vilnių. Neseniai dalyvavusi „Art Vilnius“ paveikslų mugėje dailininkė sulaukė nemažo susidomėjimo.

Ką tik tapusi Dailininkų sąjungos nare A. L. Kaunaitė džiaugiasi pristatydama parodą gimtinėje. „Surinkau 18 paveikslų. Tarp jų yra ir tie, kurių nenoriu parduoti kolekcionieriams, tai asmeniški darbai. Jie bent kol kas liks šeimoje“, – sakė Adelė Liepa.  

Menininkė teigia, kad visuomet malonu sugrįžti į gimtąjį kraštą. „Čia viskas sava, ramu, man čia labai jauku. Susirenka artimi žmonės, ateina močiutė“, – šypsojosi A. L. Kaunaitė.

Su parodos atidarymu ją pasveikino buvusi klasės auklėtoja Stasė Burkšaitienė, prisiminusi Adelės Liepos mokyklinius nutikimus, dainomis šventinę atmosferą kūrė Vismantė Vasaitytė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos