baneris leidinys

zydinciausios sodybosLina POŠKEVIČIŪTĖ

Kriūkuose jau tapo tradicija kasmet paskatinti ir padėkoti gražiai savo sodybas tvarkantiems žmonėms. Šiais metais buvo renkamos žydinčiausios sodybos.

Nuotr. Už nuolatinį sodybų puoselėjimą Kriūkų miestelio šventės metu buvo padėkota jų šeimininkams.

Visą praeitą savaitę, prieš pat Kriūkų miestelio šventę, trys Kriūkų seniūnijos moterys – Kriūkų laisvalaikio salės organizatorė Ingrida Vaitkevičienė, bibliotekininkė Reda Damijonaitienė ir seniūnijos sekretorė Anelė Mockaitienė aplankė beveik visą seniūniją, kur gėrėjosi tvarkingomis sodybomis, gražiai sutvarkyta namų aplinka bei šeimininkų išmone ir skoniu.

„Jau vertinom sodybas su etnografiniais elementais, apdovanojom geriausiai besitvarkančias seniūnijos teritorijoje esančias įstaigas. Šiais metais nusprendėme pažvelgti į žydinčių gėlių plotus, jų įvairovę, pasidžiaugti darbščiais šeimininkais, pasigrožėti jų rankomis sukurtu grožiu“, – sakė šios idėjos iniciatorė A. Mockaitienė. Pasak jos, vietų niekas neskirstė, visiems bus padėkota, nes žmonės puošia aplinką ne dėl konkurso, o todėl, kad patiems malonu gyventi matant grožį.

Akvilijos ir Irmanto Jokubauskų sodyba Kriūkų miestelio pakrašty, prie pat kelio, todėl teritorija nedidelė. Užtat išnaudotas kiekvienas kampelis ir statinys. Prie modernaus namo stovi medinis ūkinis pastatas, čia skoningai vazonuose išdėliotos ir žydi begonijos, flioksai, pelargonijos, kurias paįvairina miglė ir šlamutis bei ledukai. Kieme stovintį akmeninį rūsį slepia daugiamečiai vijokliai ir pūkenis.

„Investuoju nedaug, daigus užsiauginu pati, o kitus perku ir štai kokios gėlės išauga. Tikriausiai potraukį gėlėms paveldėjau iš mamos, o darbuotis sodyboje padeda vyras, dukra“, – sako Akvilija, jau dešimt metų gražinanti savo sodybą.

Pajotulių kaime gyvenantys Ilona ir Gintautas Patašiai sukūrę zanavykišką sodybą. Čia subtiliai suderinta pastatų architektūra ir aplinka: šiuolaikinis namas, pirtis, tvora iš malkų, o geldose, pintinėse iš karklų, žydi gvazdikėliai, salvijos, surfinijos. „Mano stichija – gėlės, o vyras etnografinių elementų ieškotojas“, – sako Ilona.

Danguolė ir Rimvydas Petkūnai iš Žemosios Panemunės jau trylika metų puoselėja savo sodybą. Danguolė sako, kad specialiai žalumynų nekomponuoja – pavyksta savaime. Ji daržą atskyrė zinijų ploteliu, kuris visas dabar žydi, dar įspūdingiau atrodo prie namo kampo pražydusios raganės.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos