baneris leidinys

Seniūnų pasitarime seniūnams buvo priminta, kad dažniau apsilankytų seniūnijų teritorijose, esančiose paveldo vietose: apipjautų žolę, apravėtų pasodintas gėles.

Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė kalbėjo, kad vasaros metu, kai kraštą lanko turistai, būtina pasirūpinti ne tik miestelių centrais, bet ir atokesnėse vietose esančiomis iškilių zanavykų tėviškėmis, atminimo vietomis. Vedėja įvardijo, kad apleistos Pelenių kapinės (Lukšių sen.), kur yra grafo Tomo Potockio kapas ir Vinco Grybo tėvų kapai. Ji siūlo, kad Lukšių seniūnas Vidas Cikana galėtų tą vietą pažymėti ir tautodailininkų darbais, sukurtais vykdomų plenerų Zyplių dvare metu. Pasak A. Kasparevičienės, Juozo Lingio tėviškėje esantis koplytstulpis (Panoviai, Kudirkos Naumiesčio sen.) taip pat apžėlęs usnimis.
 
Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja patikino, kad  lankantis Vasario 16-osios akto signatarų tėviškėse, jos yra tvarkingesnės ir labiau prižiūrimos.

Vedėja priminė seniūnams, kad galima teikti paraiškas Lietuvos kultūros tarybai, norint gauti finansavimą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos