baneris leidinys

Paskutinį šių metų vasaros penktadienį Gelgaudiškio dvare skambėjo Juozapaičių šeimos atliekami Lietuvos ir užsienio kompozitorių populiariosios klasikos kūriniai. Didingoje ir kartu romantiškoje dvaro gamtos apsuptyje vyko įspūdingas vasaros renginių ciklo „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare“ baigiamasis koncertas.

Smagus ir žiūrovų gausa dar nepralenktas muzikinis penktadienis Gelgaudiškio dvare – Juozapaičių šeimos reveransas Gelgaudiškio dvarui. Klausytojus  sužavėjo Juozapaičių meilė muzikai ir vienas kitam, kurios spinduliavimo buvo neįmanoma nepastebėti.
 
Šiemet Gelgaudiškio dvaras buvo ta vieta, kur kiekvieną vasaros penktadienį rinkosi vis daugiau mylinčių, o galbūt dar tik pradedančių pamilti muzikos meną žmonių. Buvo padovanota trylika įvairiausių muzikos žanrų koncertų, kurie skelbė, kad šiemet Gelgaudiškis yra vienas iš dešimties 2016 m. Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Tiesa, dar tada, kai nebuvo Lietuvos kultūros sostinės ir Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulų, Gelgaudiškis jau garsėjo meile kultūrai ir savam kraštui. Miestelio bendruomenės ryžtas ir darbai lėmė tai, kad šiandien Gelgaudiškio dvaras atrodo būtent toks, kokį XIX a. pab.–XX a. pr. Medardas Komaras sukūrė įkvėptas meilės žmonai Marijai Ritai.

Nuskambėję paskutinieji Juozapaičių koncerto garsai ir aidinčios ovacijos privertė susimąstyti ir peržvelgti visą šį istorijos ratą, kurio ašis – meilė artimui, bendruomenei ir savam kraštui.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos