baneris leidinys

teatralizuota eksursijaGintarė MARTINAITIENĖ

Prieš kurį laiką savivaldybę pasiekė anoniminis raštas dėl galimai Gelgaudiškio dvare grobstomų pinigų. Kreipimesi savo vardo ir pavardės nenurodęs žmogus prašė mero ištirti šį atvejį. Mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis sako, kad tokius raštus rašinėja pavydo vedini žmonės, o jų kaltinimai – nepagrįsti ir nieko verti.

Nuotr. Skunde nurodoma, kad teatralizuotos ekskursijos dalyviams esą mokama grynais, neužpajamuotais pinigais. Buvo prašoma ištirti šį atvejį.

Anoniminiame rašte traktuojama, kad „Gelgaudiškio dvare yra grobstomi pinigai, tai yra lėšos, kurios gaunamos už ekskursijas ir įvairius pokylius, neįnešamos į biudžetą. Teatralizuotos ekskursijos dalyviams mokama grynais, neužpajamuotais pinigais, papildomas, nepajamuotas lėšas šalia savo pareigybinių atlyginimų gauna ir Gelgaudiškio kultūros centro darbuotojai“. „Savisaugos sumetimais“ vardo ir pavardės negalintis viešinti pilietis prašė mero Juozo Bertašiaus šį atvejį ištirti. Kadangi meras atostogauja, klausimo ėmėsi jo pavaduotojas Edgaras Pilypaitis. Šis neatmetė galimybės, kad galbūt raštas parašytas sąmoningai, kai meras atostogauja, tarsi norint patikrinti, ar jis nevilkins proceso, nedangstys. Priminsime, kad E. Pilypaitis ne vienerius metus vadovavo Gelgaudiškio kultūros centrui, buvo renginių organizatorius, aktyvus bendruomenės narys. Nors rašte surašyti kaltinimai vicemerui atrodo neturintys jokio pagrindo ir surašyti „iš pavydo“, jis paprašė Gelgaudiškio kultūros centro direktorės Dianos Šležienės paaiškinimo.

Ji paaiškino, kad specialios lėšos, gautos už Gelgaudiškio dvare vedamas ekskursijas ir kitas teikiamas paslaugas, yra skaičiuojamos ir apskaitomos vadovaujantis savivaldybės tarybos sprendimu.

„Už paslaugas juridiniams asmenims rašomos sąskaitos faktūros, fiziniams asmenims plėšiami bilietai pagal patvirtintus įkainius“, – rašė D. Šlėžienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad iš šių surenkamų pinigų yra vykdoma visa kultūrinė ir kita šviečiamoji veikla, vykdoma reprezentacija, priimami svečiai, įsigyjamos darbui reikalingos priemonės.

„Edukacinių ekskursijų organizatoriai yra kultūros centro darbuotojai ir jiems už papildomą darbą direktorės įsakymu yra skiriami priedai prie pagrindinio atlygio iš specialių lėšų fondo. Šiam poreikiui 2016 m. numatyta skirti 5 tūkst. eurų“, – aiškino rašte D. Šležienė.

Vicemeras čia kriminalo nemato, nes natūralu, kad už papildomą darbą sumokama. Jis tikino nujaučiantis, kas parašė skundą, ir visai jo nesureikšmina. Visgi sako nereaguoti negalintis, tad „dėl šventos ramybės“ išsiaiškino situaciją.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos