baneris leidinys

ambrasas burksaitisBuvęs informatikos mokytojas iš Plokščių Vidmantas Ambrasas 1986 m. vienas pirmųjų Lietuvoje nusipirko kompiuterį. Jį parsivežė iš Minsko.

Nuotr. Informatikas Vidmantas Ambrasas (kairėje) prieš trisdešimtmetį įsigytu kompiuteriu pirmąjį juo naudotis išmokė informatikos mokytoją Antaną Burkšaitį.

Kaip pasakojo V. Ambrasas, prietaisas buvo jungiamas prie televizoriaus. Kaupiklį (Hard Disk) atstojo kasetinis magnetofonas. Žaidimai ir įvairios programos buvo platinamos magnetofono kasetėse. Šis kompiuteris kainavo 600 rublių, kaupiklis – dar 300 rublių. Palyginimui – paprastus darbus dirbantys žmonės tuo metu uždirbo apie 100 rublių, tad kompiuteris atsiėjo tikrai brangiai. Tiesa, būtent 1986 m. Lietuvos mokyklose pradėta mokyti informatikos.
 
Keturiasdešimtmetį mokytoju išdirbęs V. Ambrasas kaip šiandien prisimena, kokie tuo metu buvo pakylėti mokiniai – juk plokštiečiai pirmieji iš visų rajono mokyklų įsigijo kompiuterį. Tuo metu klasėje buvo septyniolika mokinių. Vidutiniškai kiekvienas jį išmėginti galėdavo penkias minutes. V. Ambrasas pasakojo, kad kiti mokiniai, norėdami ilgėliau pasidžiaugti naujuoju pirkiniu, mokykloje pasilikdavo iki vakaro.

„Dabar tėvai pasakoja, jog namuose kompiuteriu nepasidalija du vaikai. Tai tikriausiai jiems reikėtų pamėginti įsivaizduoti, kaip vienu dalijosi septyniolika. Ir kažkaip niekas nesiskundė, anaiptol – dar ir dabar, po tiek metų, buvę mano mokiniai prisimena šį kompiuterį su džiaugsmu“, – prisiminimais dalijosi V. Ambrasas.

V. Ambrasas prisiminė, kad pirmąjį šiuo kompiuteriu naudotis išmokė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos informatikos mokytoją Antaną Burkšaitį, kuris vėliau, V. Ambrasui gavus kompiuterių klasę, šį kompiuterį perpirko. Dabar minėtasis kompiuteris yra saugomas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos muziejuje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos