baneris leidinys

moldovaiNuotr. Svečiai iš Moldovos pateikė daug klausimų apie seniūnų veiklą, jų funkcijas, domėjosi kitais su rajonu susijusiais klausimais.

Rugsėjo 15 d. į rajono savivaldybę užsukusi 19 asmenų delegacija iš Moldovos Gagaūzijos regiono bei Taraklijos rajono susipažino su mūsų rajono bendruomenių įgyvendintais ir įgyvendinamais projektais, finansuojamais LEADER programos lėšomis. Svečiai taip pat lankėsi Voverių, Gelgaudiškio bei Lekėčių bendruomenėse.
 
Nors ir atostogaujantis, svečius pasitikęs rajono meras Juozas Bertašius mūsų rajoną pristatė kaip žemdirbišką kraštą ir pasidžiaugė, jog Šakiai turi baseiną, krepšinio klubą bei išlaiko aukštą rajono kultūrinį lygį.

Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG) pirmininkė Aušra Slidziauskienė supažindino su mūsų krašto VVG struktūra ir veikla, su 2007–2013 m. įgyvendinta Šakių krašto integruota vietos plėtros strategija „Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse“, buvo pademonstruotas videofilmas, kuriame rajono bendruomenės pristatė savo projektus.

„Praeitos strategijos metu rajono bendruomenės įgyvendino 62 projektus, rekonstravo 10 pastatų, atnaujino du paveldo objektus bei kitas atviras erdves, Gelgaudiškyje ir Panoviuose įsteigti amatų centrai. O štai įgyvendinant 2016–2023 m. strategiją bus kuriamos naujos darbo vietos“, – kalbėjo A. Slidziauskienė.

Delegacijos atstovus domino mūsų rajono savivaldybės administracijos struktūra, kaip paskirstomos biudžeto lėšos ir kt.

Rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas svečius palydėjo į Gelgaudiškį, kur jie apžiūrėjo dvarą, Voveriuose aplankė poilsio zonas, įrengtas prie Voverių tvenkinio.

Lekėčių miestelyje, užsukusi į bendruomenės moterų klubo įkurtus kulinarinio paveldo namus, Moldovos delegacija įsigijo vaistingųjų žolelių arbatos, moterys supažindino juos su zanavykiškais maisto gaminimui skirtais įrankiais. Svečiai stebėjosi moterų entuziazmu ir klausė, kaip jos randa laiko tokiai veiklai, domėjosi, kaip pritraukia lankytojus ir kaip savo veiklą reklamuoja.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos