baneris leidinys

derliaus sventeje
Nuotr. Barzdų seniūnijos bendruomenės centro sukurta kompozicija buvo pripažinta originaliausia.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praeitą šeštadienį Šakiuose nuvilnijo tradicinė derliaus šventė „Rudens skrynia“. Ji buvo kupina ne tik rudeniškų kaimo gėrybių, bet nestigo linksmybių, padėkų, apdovanojimų bei garbių svečių. Virš 60 prekiautojų iš visos Lietuvos įsikūrė J. Lingio parke, čia pat užsukti kvietė seniūnijų ir bendruomenių įruošti kiemeliai, o Nepriklausomybės gatvė pasipuošė švietimo įstaigų bei bendruomenių centrų (BC) sukurtomis meninėmis kompozicijomis.

Alėjoje galėjome pasigrožėti, kaip darželinukai, moksleiviai ir jų mokytojai į savo kurtas rudens skrynias sudėjo ne tik daržo ir sodo gėrybes, bet ir viską, ką gamtoje rado: Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai sukūrė didžiulį obuolį iš... obuolių, Slavikų pagrindinės mokyklos moksleiviai išdrožė pelėdas... Negalėjai nepastebėti „Varpo“ vidurinės mokyklos direktoriaus įsakymo vaikams maitintis šermukšniais, riešutais ir kitais sveikais produktais, ryškiomis spalvomis išsiskyrė meno mokyklos skulptūra „Rudens veršis“. Už idėjiškumą pirma vieta buvo įvertinta Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos rudens skrynia.

Ne ką mažiau šiais metais nustebino ir bendruomenių sukurtos skrynios, iš kurių driekėsi tautinės juostos iš lapų (Kudirkos Naumiesčio BC), kiduliečiai siūlė per žiūroną pažvelgti į mažą, paslaptingą skrynutę, o šiame kompozicijų konkurse nugalėjo Barzdų seniūnijos BC nuotaka – mergina su nuotakos suknia iš hortenzijų bei Sudargo BC retro skrynia, kurioje atsiminimai, neperskaityti laiškai ir tvyranti ramybė bei susikaupimas.

Visai šventei gyvybės suteikė gyvūnėlių ir paukščių paroda, kuri ypač traukė mažuosius derliaus šventės dalyvius. Šakiečiai Vytautas Andziulevičius ir Antanas Matulevičius pasakojo apie jų auginamų balandžių skrydį, skirtą pagerbti Katovicų aukas Lenkijoje. Žavūs sintautiškio Antano Stepulaičio poniai Dubysa ir Grantas leidosi visų glostomi, o štai lekėtiškio Dariaus Brazaičio auginamos Tulūzos žąsys per metus deda iki 40 kiaušinių. Itin mieli kidulietės Ingos Navlickienės atsivežti ožiukai ir garduose besipuikuojantys „Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos“ augintiniai – triušiai.

Buvo akis kur paganyti prekybininkų alėjoje. Čia netrūko naminės mėsos, duonos gaminių, alaus ir giros, rūkytos žuvies, pyragų ir kitokių konditerijos gaminių.

Ant amatininkų prekystalių rikiavosi gaminiai, skirti artėjančiam žiemos sezonui, – populiariausia buvo megztos kojinės ir pirštinės bei veltos šlepetės ar veltiniai batai. Gretimais įsikūrė prekeiviai, kurie siūlė įsigyti vaismedžių ir kapams puošti skirtų gėlių.

Pačiame parko centre, kaip kasmet, kiemeliuose įsikūrė seniūnijos ir bendruomenės. Tiesa, šiemet nesimatė didelių garuojančių katilų su sriubomis, užtat bendruomenininkai parodė tai, kas jų kraštuose populiaru: naminės duonos, medaus, sūrio gaminių tikrai apstu buvo. Kiti populiarino savo krašto amatus: kalvystę, dirbinius iš molio ir kt.

Šventę paįvairino madų šou „Čeverykai nauji nauji...“, kuriame įvairių bendruomenių ir organizacijų nariai kūrė keisčiausius batus – iš gėlių žiedų, nuveltus, nertas vyžas, siūtas šlepetes ir kitokius batus, o nugalėtojai tapo girėniškiai, kurie batus pasigamino iš cukinijos.

Neapsieita šventėje be oficialių kalbų, gausybės apdovanojimų. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius padėką už tradicinių šeimos vertybių puoselėjimą įteikė Renatai ir Kęstučiui Jakščiams bei Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovui Petrui Raimondui Puskunigiui už aukštus pasiekimus gyvulininkystėje ir augalininkystėje. Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad Šakiuose labai stiprus kaimo bendruomenių judėjimas.

„Būdami visuomeniški, aktyvūs ir pilietiški galite labai daug nuveikti savo ir savo krašto labui“, – teigė A. Butkevičius.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė perdavė padėkos raštus ir sveikinimus dešimtmečio įkūrimo proga Šakių krašto vietos veiklos grupei bei Šakių bendruomenių centrų asociacijai. Mero padėkos raštais pagerbti dešimtys rajono ūkininkų ir žemdirbių. Bendruomenių pareigūnė Aušra Mockevičiūtė padėkojo Lepšių ir Girėnų bendruomenėms už bendradarbiavimą. Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Kristina Paškevičienė padėkos už gyvūnų globą ženklu „Sekime šv. Pranciškaus pavyzdžiu“apdovanojo Žanetą ir Alvydą Pilipauskus.

Visko, kas vyko, ir į jaučio odą nesurašysi, bet ir aš ten buvau, Šilgalių užkardos pasieniečių košės ragavau, per barzdą varvėjo ir burnoj turėjau...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos