baneris leidinys

Artėjančią Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną rajono neįgalieji paminėjo lapkričio 25 d. dalyvaudami žmonių su negalia profesinių ir meninių įgūdžių varžytuvėse – abilimpiadoje „Aš galiu viską“. Girėnų bendruomenės centre dvi valandas trukusių varžytuvių metu 46 dalyviai varžėsi Kalėdinės kompozicijos kūrimo, vilnos vėlimo, tapybos ant stiklo bei eilėraščių kūrimo konkursuose.

Abilimpiada ‒ tai ne pirmus metus Lietuvoje vykstančios ir senas tradicijas pasaulyje turinčios varžybos, kai negalią turintys žmonės varžosi savo gebėjimais. Į Šakius šią mintį atvežė ir 46 rajono neįgaliuosius pademonstruoti savo meninius, kūrybinius įgūdžius pakvietė Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) projektų koordinatorė Ginta Žemaitaitytė.
 
„Šiandien susirinkome, kad parodytume, ką sugebam, kad esame reikalingi ir kad gyvenam pilnavertį gyvenimą. Kai reikia, paguodžiam vieni kitus, geru žodžiu pastiprinam. Darbas su neįgaliaisiais žmonėmis išmoko džiaugtis mažais dalykais“, – kalbėjo Šakių skyriaus pirmininkė Stasė Vasaitienė ir paskelbė, kad visi darbai bus kuriami Kalėdų tema.

Dvi valandas abilimpiadoje varžęsi dalyviai demonstravo savo sumanumus, gebėjimus bei fantaziją. Juos vertino kompetentinga ir nešališka trijų asmenų komisija: Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, Šakių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) rektorė Margarita Liukaitienė bei „Varpo“ vidurinės mokyklos technologijų mokytoja Vilma Frančiakienė.

Visi darbai išties buvo gražūs, nuoširdžiai padaryti. Buvo paminėti kūrybingiausi darbai – tai Laimutės Adomaitienės Kalėdinė kompozicija, Albino Baranausko tapybos ant šilko darbas, Danutės Avižonienės sukurtas eilėraštis ir kt. Šakių TAU įsteigtas prizas už kūrybiškumą atiteko Renatai Stepaitienei.

Visi konkurso metu sukurti darbeliai buvo išvežti į Vilniuje vyksiančią labdaros mugę.

Organizatoriai dėkoja Girėnų bendruomenės centrui už suteiktas patalpas, kurios pritaikytos neįgaliesiems, bei rajono savivaldybės merui Juozui Bertašiui už asmeninę paramą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos