baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybė Vilniaus zanavykų bendrijos ir Sintautų akademijos iniciatyva 2016 m. paskelbė poeto Prano Vaičaičio metais. Per Lietuvą ir toliau vilnija metų renginiai, kuriuos, minėdami poeto 140-ąsias gimimo metines, organizuoja mūsų kraštiečiai.

Lapkričio 15 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje poetą paminėjo panevėžiečiai. Iš Zanavykijos kilusiam kūrėjui skirtas renginys sukvietė daug svečių iš Sintautų ir Šakių. Garbingą sukaktį kartu minėjo Vilniaus, Panevėžio zanavykų bendrijų nariai. Panevėžiečiai į poetą pažvelgė naujai. Renginio moto: „Poeto gyvenimas – jo epochos veidrodis“. Šventėje pristatyta Sintautų pagrindinės mokyklos Daivos Orintienės surengta atvira pamoka „Yra šalis“. Sintautų mokyklos mokiniai ir mokytojai inovatyviai ir kūrybingai pristatė ne tik poeto P. Vaičaičio biografiją ir kūrybą, pažerdami daug faktų, skaitydami jo eiles, dainuodami pagal jo eilėraščius sukurtas dainas bei muzikuodami įvairiais instrumentais, bet ir gretino poeto gyvenimo kelią ir likimą su kitu zanavykų žemės ąžuolu – kalbininku Juozu Pikčilingiu.
 
Lapkričio 23 d. po darbų į jaukias Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos bibliotekos Šilainių padalinio patalpas paminėti poeto sugužėjo Kauno zanavykai. Šakių rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas ir VšĮ „Sintautų akademija“ projektų vadovas Vitas Girdauskas pristatė P. Vaičaičio metų proga visoje Lietuvoje inicijuojamus renginius.

V. Girdauskas, kalbėdamas apie poetą, akcentavo mažiau žinomus jo gyvenimo momentus iš jaunystės, o ypač mokymosi Peterburge laikotarpio. Kauno zanavykai palaikė iniciatyvą kitais metais surengti kelionę zanavykų takais Peterburge, aplankyti ir surasti žymiųjų kraštiečių gyventas vietas bei susitikti su Peterburgo lietuvių bendruomene.

Nuspręsta, jog būtina dar šiais metais kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl būtinybės sugrąžinti P. Vaičaičio patriotinę poeziją į mokyklų programas bei patiems zanavykams visaip skatinti rimtosios kultūros išsaugojimą ir plėtrą.

Renginio metu veikė ir bibliotekos turimų, su P. Vaičaičiu susijusių leidinių parodėlė. Deja, kauniškiai bibliotekoje teturi tris su poetu susijusias knygeles, tarp kurių poeto raštų tomelis bei jo eilių rinkinys. V. Girdauskas pažadėjo surasti ir padovanoti Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padaliniui bent keletą su primirštu mūsų krašto dainiumi susijusių knygų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

15

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos