baneris leidinys

vainikai sintautai
J.Navickienės nuotr.: Edukatorė Elena Kudirkienė (antra iš dešinės) akcentavo, kad Advento vainikas daromas kuo natūralesnis, pamokė, kaip iš džiovintų obuolių susukti rožės žiedus.


Padarytas savomis rankomis Advento vainikas visada bus mielesnis, jaukesnis, nes į jį kiekvienas sudeda savo išmonę ir meilę. Tokios mintys paskatino Sintautų kultūros centro ((KC) darbuotojas sukviesti visus norinčius į edukacinę vainikų pynimo pamoką, kurią vedė edukatorė Elena Kudirkienė.
 
Nusipinti Advento vainiką sintautiečiai renkasi kasmet. Šiemet Advento vainiką panoro pasidaryti, apie 30 žmonių, sulaukta ir svečių – atvyko Smalininkų senjorų namų (Jurbarko sav.) darbuotojai. Sintautų KC darbuotojos parūpino pagrindinių priemonių, reikalingų darbui: šieno, eglišakių, karštų klijų pistoletą, taip pat įvairių priemonių vainiko dekorui: džiovintų gėlių, apelsinų, kankorėžių. Dalyviai dar atsinešė kaštonų, riešutų, cinamono lazdelių, mirtų šakelių.
Edukatorė E. Kudirkienė iš Veršių (Sintautų sen.) atsivežė savo jau pagamintus Advento vainikus, papasakojo, kad Advento vainikų puošybai dažniausiai naudoja natūralias, neblizgias medžiagas, nes, pasak E. Kudirkienės, – dar šventės nėra, dar Jėzus negimė.

„Buvo gražu ir gera žiūrėti, kaip visi kibo į darbą. E. Kudirkienė parodė, kaip reikia nusipinti pagrindą iš šieno, taip pat pademonstravo, kaip ji pina pagrindą iš eglės šakelių ir vytelių bei pamokė iš džiovintų obuolių susukti rožės žiedus. Tuomet prasidėjo dekoravimo darbas, kuris pareikalavo atidumo, kruopštumo ir, aišku, fantazijos“, – pasakojo kultūrinių renginių organizatorė Erika Bingelienė ir pridūrė, kad dalyviai vieni kitiems negailėjo patarimų, dalinosi idėjomis ir mintimis.

E. Kudirkienė priminė Advento vainiko papuošimų reikšmę: kankorėžiai, riešutai simbolizuoja išmintį, cinamono lazdelės ar kiti ryšulėliai – sukauptą patirtį ir žinias. Uogos ir vaisiai – vaisingumą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos