baneris leidinys

kiduliu manekenai
M. Būblaitytės nuotr.: Filmuojantis nejudant ir vilkint dvaro periodą atspindinčius drabužius buvo imituojama dvarui būdinga veikla.


Metų pabaigoje Amerikoje prasidėjusi „manekenų iššūkio“ mada netruko išplisti socialiniuose tinkluose. Šio iššūkio esmė – įsiamžinti visiškai sustingus savo kasdienėje veikloje. Manoma, kad iššūkį sugalvojo vienos vidurinės mokyklos mokiniai, o internete pasipylę pasekėjų video įrašai sulaukė daug dėmesio. Iššūkį pakartojo nemažai sportininkų, pramogų ir verslo atstovų, net Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbantys astronautai. Pasaulinis reiškinys greitai išpopuliarėjo ir Lietuvoje, todėl abejingi neliko ir kiduliečiai.
 
Filmuotis nejudant, tarsi būtų manekenai, susirinko Kidulių dvaro damos ir gražus būrys savanorių. Vilkint karališkąjį dvaro periodą atspindinčiais kostiumais buvo imituojama dvarui būdinga veikla: Kidulių krašto vyno degustavimas, arbatos gėrimas, žaidimas kortomis ir šaškėmis, dvaro savininkų šeimyninė drama, jaunuolių flirtas, vaikų žaidimai ir, žinoma, dvaro damų šokiai. Nors, suderinus režisūrines smulkmenas, sunkiausias darbas teko operatoriui, aktoriai taip pat vargo stengdamiesi pasirinktose pozose nejudėti ir nesijuokti.

Filmavimo aikštelėje įspūdžiais besidalinantys savanoriai džiaugėsi tiek galimybe vilkėti nekasdieniškais kostiumais, tiek entuziastinga kompanija. Nė vienam nebuvo sunku įsijausti į pasirinktą vaidmenį. Dalis jų jau savanoriavo rugpjūčio pabaigoje vykusioje Kidulių miestelio šventėje – vaidino dvaro gyventojus. Naujai prie komandos prisijungę jaunuoliai neslėpė noro ir ateityje dalyvauti panašiose akcijose.

Daugelio vaizdo įrašų fone skamba Rae Sremmurd daina „Black Beatles“, kuri skambėjo ir spalio pabaigoje pasirodžiusiame pirmajame tokio iššūkio vaizdo įraše. Sekėjai ją tiesiog perėmė. Tendencijai ištikima liko ir Kidulių dvaro iššūkio kūrybinė grupė, tačiau buvo atsižvelgta į specifinę dvaro atmosferą ir pasiūlyti dar du garso takeliai.

Monika Būblaitytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos