baneris leidinys

marskineliai
Nuotr. Planuojama, kad ateityje šakiečiai bei miesto svečiai galės įsigyti mūsų rajoną reprezentuojančius marškinėlius.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Nuo tada, kai 2005 m. Šakiuose buvo įkurtas Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras (TIC), rajono savivaldybės biudžete šiai įstaigai kasmet būdavo numatyta vidutiniškai 14,5 tūkst. eurų. Tačiau šie metai – kitokie. Naujos mintys, idėjos, vizijos TIC direktorės Ievos Bernotaitės planuose pareikalauja ir daugiau lėšų. Tam, atrodo, bus uždegta žalia šviesa.

Dvigubai

Kelias praėjusias savaites svarstomas, eilutė po eilutės dėliojamas 2017 m. rajono savivaldybės biudžetas. Tikriausiai niekas nepaprieštaraus, kad tai – sunkus ir daug energijos reikalaujantis darbas. Tiesa, ne ką lengviau įmonėms, įstaigoms, savivaldybės skyriams biudžeto svarstymo posėdžiuose įrodyti, kodėl jiems reikia būtent tiek lėšų, kiek prašoma, ir nė euru mažiau.

Tokį savo idėjų ir šių metų užmačių planą turėjo pristatyti ir nuo liepos mėnesio TIC vadovaujanti I. Bernotaitė. Pagal poreikius ir planus tiek lėšų, kiek būdavo skiriama iki šiol, – nepakaktų, tad šiais metais Turizmo plėtros programoje prašoma numatyti 30 tūkst. eurų.

Rajono savivaldybės Finansų komiteto posėdyje, kuriame taip pat buvo svarstomas šių metų biudžetas, TIC vadovė pasakojo, kad vienas iš įstaigos tikslų – skatinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą. Vienas iš įstaigos prioritetų – rinkodaros priemonės, t. y. numatyti leidiniai, renginiai, reprezentacinio įvaizdžio kūrimas.

Suvenyrai – pakeliui

 Pavyzdžiui, planuojama pagaminti rajoną reprezentuojančius magnetukus, marškinėlius, puodelius, pirkinių maišelius ir kt. Tiesa, jiems turėtų netrūkti žaismingumo, pavyzdžiui, bus galima įsigyti baltus marškinėlius ar puodelį, ant kurių puikuosis tokie žymūs krašto žmonės kaip Vincas Kudirka ar Jonas Jablonskis. Ant medžiaginių maišelių, planuojama, bus mergaitės zanavykės atvaizdas.

Tiesa, kraštietė menininkė Justė Želionienė pagelbėjo TIC sukurdama naujojo lankstinuko viršelį, kuriame – modernus Šakių krašto žemėlapis su žymiausiais objektais. Beje, būtent šiuo žemėlapiu šakiečiai visus žavėjo ir tarptautinėje parodoje „Adventur“. Taip pat J. Želionienė suprojektavo TIC logotipą, kuris dabar puikuojasi interneto svetainėje bei įstaigos „Facebook“ paskyroje. Pastabesnę akį turintys šakiečiai atsimins, kad šis, „Aš myliu Šakius“ logotipas buvo praėjusių metų miesto šventės simboliu. Planuojama, kad pirmiausiai bus išgryninti suvenyrai su šiais motyvais, o vėliau galbūt galėsime įsigyti marškinėlius, kuriuose puikuosis šiek tiek modernizuotas logotipas su saulės akinius dėvinčiu V. Kudirka.

Komiteto pirmininkė Aušrelė Pukinskienė domėjosi, kada šie produktai bus pagaminti. Anot I. Bernotaitės, pirmąjį šių metų ketvirtį tikriausiai jau galima tikėtis jų pasirodymo. Kaip kalbėjo TIC direktorė, vienas iš pageidavimų, kad suvenyrus kurtų mūsų krašto kūrėjai.

„Taip pat norime suvienyti rajono amatininkus ir tautodailininkus, iš jų surinkti vertingiausius kūrinius ir daryti suvenyrų komplektus. Pavyzdžiui, komplekte galėtų būti mūsų krašte gaminti kanapių aliejus, šakotis ar mūsų krašto kūrėjos nerta servetėlė“, – mintimis dalijosi I. Bernotaitė.

Idėjos ir mintys

Komiteto nariai domėjosi, kur gyventojai bei miesto svečiai šių suvenyrų galės nusipirkti. Anot vadovės, numatyti 9–10 taškų, kuriuose bus galima jų įsigyti, bus stengiamasi bendradarbiauti su lankomiausiais rajono kultūros objektais ir turizmo tiekėjais tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Taip pat ateityje suvenyrų bus galima įsigyti TIC interneto svetainėje.

Aišku, TIC veikla neapsiribos suvenyrų kūrimu. Numatyta leisti 12 naujienlaiškių – per mėnesį po vieną, taip pat planuojami turai gidams, mokymai turizmo paslaugų tiekėjams, kelios parodos, renginiai vaikams, iš esmės atnaujinti interneto svetainę – tai jau daroma. Viena iš didesnių naujienų – metų pabaigoje planuojama suorganizuoti turizmo apdovanojimus. Kaip matome, planų ir idėjų daug, belieka tikėtis, kad visa tai bus išgryninta. Tiesa, numatytam 30 tūkst. eurų skyrimui šių metų biudžete turės pritarti rajono savivaldybės tarybos nariai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos