baneris leidinys

Rugpjūčio 17 - 23 dienomis Sintautai ir vėl kvepėjo dažais ir buvo pilni kūrybinio virpulio ir klegesio. Įgyvendinant viešosios įstaigos “Sintautų akademija“ ilgalaikės programos, skirtos Sintautų bendruomenės kultūrinio ir bendruomeninio gyvenimo aktyvinimui skirtą projektą  “Sintautai tūkstantmečio vingy“ čia  vyko jau tradicinė kasmetinė ir jau 10 oji menininkų stovykla, pavadinta “Sintautai tūkstantmečio vingy“.

Nuotr. Menininkai su parodos dalyviais prie koplytstulpio.

Šiemetinė stovykla buvo ypač marga ne tik meno sričių įvairove, bet ir dalyvių amžiumi, profesionalumu. Greta žinomų profesionalų darbavosi  ir tik pradedantys kūrėjai. Visus juos jungė menas, Lietuvos vardo tūkstantmečio įamžinimo idėja ir, žinoma, plenero vieta – Sintautai.

Gausiausias buvo tapytojų būrys: lukšietis Vytautas Kaunas, vilniškis  Arvydas Bagdonas,  tautodailininkė naumiestiškė Birutė Jakštienė, kauniškis Vidmantas Valenta, raseiniškė Stanislova Chochrekova,  kaunietė   Daiva Neverdauskienė. Gausiausia ir jų sukurtų darbų kolekcija. Tai  aliejumi tapytos  Vytauto Kauno drobės “Vakaras (Sintautai)“  ir   “Tiltas I “ bei   “Tiltas II“ ,   Birutės Jakštienės “Malūnas. Buvo“ ir  Stasės Chochrekovos “Fantazija“. Akrilo techniką pamėgęs  Arvydas Bagdonas  liko ištikimas sau  ir ja sukūrė paveikslą   “Sintautų grožis“, o  Vidmantas Valentas -  akvarelę  “Vartai “  ir pastelių  ciklą  “Gyvūnai“.  Daiva Nevardauskienė  taip pat liejo akvareles –tai  “Senoji bažnyčia Sintautuose“ ir “Koplytstulpis A.Tatarei“. Eglė Kurcikevičienė sukūrė molio darbus “Skujukų lietus“, o Inesa Markevičiūtė  paveikslą iš odos “Obelis“.  Šie darbai jau eksponuojami  pagrindinio stovyklos etapo pabaigoje rugpjūčio 23 dieną Sintautuose atidarytoje  parodoje “Sintautai tūkstantmečio vingy“. Paroda duris atvėrė minint Baltijos kelio 20 metines, tad renginys prasidėjo neįprastai. Skambant jau istorija tapusiais dainos žodžiams  “Bunda jau Baltija“ menininkai kartu su sintautiškiais  parodos atidarymo dalyviais susikibę už rankų į simbolinį Baltijos kelią prisiminė tas jau  istorines akimirkas. Menininkus pasveikino Sintautų kultūros centro direktorė Laima Girdauskienė, savivaldybės administracijos kultūros skyriaus atstovė Aurelija Papievienė ir Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas. Projekto vadovas Vitas Girdauskas pasidžiaugė menininkų darbais ir tuo, kad ir šiais finansinio sunkmečio metais projektą  parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Nevyriausybinių organizacijų kultūros projektų finansavimo ir Marijampolės apskrities regiono kultūros plėtros programos. Taip pat nemaža, prisidėjo Sintautų kultūros centras, Sintautų seniūnija, UAB „Euromedinukas“ ir kt. Apsikeitus pasveikinimų ir padėkos žodžiais, visi parodos dalyviai dar  turėjo galimybę susipažinti ir su plenero dalyvės sintautiškės Inesos   Markevičiūtė paveikslų  iš odos paroda, atvėrusia duris tame pačiame Sintautų kultūros centre. Apžiūrėję  parodas visi patraukė link medžio skulptūrų meistro  Gedimino Jėčio sukurto koplytstulpio, skirto įamžinti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį.

Bet tai dar ne visi projekto kūrėjų darbai. Jame dalyvavo ir skulptoriai Vidas Cikana  su sūnumi Aldu bei naumiestiškis Gediminas Egliniškis, kuriantys iš akmens.  Kadangi akmens darbai reikalauja įdėti gerokai daugiau triūso, jų pristatymas numatomas baigiamajame projekto etape, muzikinės šventės “Sinta-1“ metu 2009 spalio 3 dieną. O rugpjūčio 23 dieną duris atvėrusi paroda  vėliau apkeliaus Šakius, Kauną, Vilnių ir pasieks Goldapą Lenkijoje, kur Lenkijos visuomenei bus taip pat pristatyta ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio idėja bei renginiai. Projekto pabaigoje  planuojama  išleisti visų stovyklos menininkų  sukurtų darbų  katalogą “Sintautai tūkstantmečio vingy“ bei pristatyti juos  tradiciniame kasmetiniame Sintautų 2010 metų kalendoriuje ir interneto svetainėse.
 
Projekto vadovas Vitas Girdauskas

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos