baneris leidinys

marcinkeviciene
Nuotr. Asmeninę sukaktį atšventusi poetė, publicistė Janina Marcinkevičienė sako, kad laikas jos neglostė pūkuotu sparnu, todėl teko eiti ne tik žydinčia džiaugsmo pieva, bet ir akmenuotom lemties nuokalnėm.

Kovo 29 d. Šakių viešojoje bibliotekoje vyko popietė „Gili ta laiko sietuva“, skirta poetės, publicistės Janinos Marcinkevičienės 85-mečiui.
 
Pavasariniai atbudimo ženklai neša žinią, kad kovo 24 d. jubiliejų švenčia pedagogė, talentinga poetė, aktyvi Kaimo rašytojų sąjungos, rajono kūrėjų sambūrio narė Janina Marcinkevičienė.

Pasak jubiliatės, gyvenimas – kaip upės tėkmė: tai sraunus, tai vos teka... Jis nestovi vietoje. Viskas jame prasminga ir keistai susipynę. Ir tai suteikia savotiško žavesio. Laikas neglostė pūkuotu sparnu, todėl teko eiti ne tik žydinčia džiaugsmo pieva, bet ir akmenuotom lemties nuokalnėm.

Šiame kelyje kūrėją kantriai lydėjo ištikimybė svajonei, gimtajam žodžiui, taurios lyrikos skambesys. Neišsipildžius jaunystės svajonei tapti žurnaliste, J. Marcinkevičienė, vedama optimizmo, pedagoginio darbo aistros, bemaž keturis dešimtmečius dovanojo mokiniams.

Tačiau didžioji jos gyvenimo upės sietuva – poetinis pašaukimas. Jame svajonės, nerimas, ilgesys, viltis, meilė ir bėgančio laiko atspindžiai. Visi tie dvasios lobiai – poezijos knygose: „Su vyturiais“ (1992), „Vilties proskyna“ (1993), „Žydėjimo duona“ (1994), „Prie Novužės krantų“ (1996), „Per meilės ižą“ (1998), „Skersvėjų brydės“ (2000), „...lyg paukštė pabaidyta“ (2002), „Per dobilų rasas“ (2002), „Kai pakeri gamta“ (2007), „Margi dienų rietimai“(2012), „Vainiką Lietuvai pinu...“ (2014). O dar kūryba almanachuose, kalendoriuose, knygose „Ašara Dievo aky...“, „Miškas ir mes“ ir kt.

Žurnalistinis talentas džiugina periodiniuose respublikos leidiniuose „Gimtinė“, „XXI amžius“, „Mūsų girios“, „Žaliasis pasaulis“, „Gintaro gimtinė“, užsienio šalių savaitraščiuose „Tėviškės žiburiai“, „Krivūlė“ ir kt. Itin maloniai nuteikia gausus pluoštas Janinos įžvalgų, recenzijų knygoje „Minčių pūgoje“ (2002), kalbos, pasakytos literatūrinių, istorinių švenčių progomis. J. Marcinkevičienė verta padėkos už leidinių „Šakių kalendorius“, „Šaltinėlio srovė“ ir kt. redagavimą, kūrimą. Taigi galima teigti, kad kūrėjos jaunystės svajonės išsipildė.

Dosniai dalijama jos dvasinė išmintis atskleista ir įvertinta E. Dekaminavičienės parengtoje monografijoje „Du keliai“(2012). Už indėlį į krašto kūrybą Janinai rajono savivaldybė 1999m. įteikė „Aitvaro“nominaciją. Už kūrybos savitumą, subtilią gamtos grožio pajautą, sugebėjimą išsakyti jausmo pakylėtumą, prisilietimą prie tikrųjų vertybių, nerimo, vilties ir ilgesio pripildyti posmai įvairiuose konkursuose apdovanoti diplomais ir premijomis. Kūrinių vertę įprasmina posmai, kuriems muziką sukūrė Petras Sutkus, Remigijus Poderis, Rimanta Poderytė, Arūnas Danielius, Inesa Bagdanavičienė ir Valdas Sinkevičius.

Šventėje dalyvavo rajono kūrėjai, bibliotekininkai, rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė. Kūrybą skaitė pati poetė. Biblioteka išleido specialų leidinį „Šaltinėlio srovė“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos