baneris leidinys

velyku bobute
Nuotr. Mažieji šventės dalyviai galėjo ne tik pasimokyti įvairių margučių marginimo technikų, bet ir pasivaržyti įvairiose rungtyse bei drauge su Velykų bobute eiti kiaušiniauti.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį jau šeštą kartą vyko tradicinė Zanavykų muziejaus kolektyvo organizuojama margučių margintojų šventė. Tądien į muziejų susirinko ne tik margučių margintojos, bet ir moksleiviai bei kiti smalsuoliai, norintys šv. Velykų stalą papuošti originaliu ar tradiciniu būdu margintais margučiais.

Margučių margintojų šventėje dalyvavo 16 dalyvių iš Šakių, Lukšių, Sudargo ir aplinkinių gyvenviečių. Kaip ir kiekvienais metais, į renginį sugužėjusios moterys pristatė įvairias kiaušinių marginimo ir puošimo technikas. Tiesa, vienos viešnios šioje šventėje dalyvauja nuo pat jos gyvavimo pradžios, kitos atvyko pirmą kartą. Tačiau visos margučių margintojos turėjo ir ką parodyti, ir ką pasakyti, o jų įvairiausiomis technikomis išmarginti kiaušiniai visiems kėlė pasigėrėjimą.

Kone daugiausiai šventės dalyviai kiaušinius margino vašku. Antrą kartą šventėje dalyvavusi Rūta Bučinskaitė taip pat savo sugebėjimus demonstravo margindama šia kone seniausiai žinoma technika. Rūta pasakojo, kad vašku kiaušinius margina jau apie dešimt metų, tad prieš šv. Velykas darbo būna išties daug, mat tenka numarginti ne vieną dešimtį kiaušinių, kuriuos vėliau ji padovanoja savo draugams ir artimiesiems.

R. Bučinskaitė pasakojo, jog svarbiausia, kad vaškas visuomet būtų karštas, todėl jį viso marginimo metu reikia kaitinti. Tada ir kiaušinį jis gerai dengs. Taip pat labai svarbu praktikuotis, praktikuotis ir dar kartą praktikuotis, mat per kiaušinį braukiant adatėle reikia staigumo, kad raštas būtų toks, kokio reikia. Pašnekovė pasakojo, kad pati kone trejus metus mokėsi, kol margučiai tapo gražūs ir taisyklingų raštų.

Taip pat margintojos siūlė pasimokyti margučių skutinėjimo, graviravimo, dekoravimo medžiaginėmis juostelėmis, kvilingu, marginimo akriliniais dažais. Nuo pat šventės gyvavimo pradžios joje dalyvaujanti Rita Mockeliūnienė kiekvieną kartą susirinkusius stengiasi nustebinti netradiciniais margučių dekoravimo būdais. Šiemet moteris pasirinko airiškų nėrinių techniką, kurią labai mėgsta. Airiški nėriniai yra neriami iš atskirų motyvų, kurie sujungiami vienas su kitu tinkleliu. Tai labai ilgas ir pastangų reikalaujantis metodas, tačiau galutinis rezultatas atperka visas kančias.

Dar viena margučių margintojų šventės dalimi tapo moksleivių kiaušiniavimas kartu su Velykų bobute, atkeliavusia iš „Kuchmistrų“ restorano. Margučiai slėpėsi netikėtose vietose: žolėje, po dar likusiais rudeniniais lapais. Už surastus margučius Velykų bobutė visiems atsidėkojo saldžiomis dovanėlėmis. Vėliau moksleiviai žaidė tradicinius liaudies žaidimus: bandė vaikščioti kojūkais, rungėsi naščiais nešdami kibirus.

Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė pasidžiaugė tokiu dideliu margučių margintojų ir kitų svečių būriu ir prisiminė, kaip prieš šešerius metus pirmą kartą įvykęs renginys išaugo į tokią gražią edukacinę šventę.

„Visai nesvarbu, kokia technika jūs šiandien marginote margučius – ar skutinėjote, ar marginote vašku... Svarbiausia, kad mes buvome kartu. Prisimenu pačią pirmą šventę, kuri vadinosi „Margučių margintojų sueituke“, į kurią rinkosi tik margučių margintojos, o štai dabar šventėje sulaukiame tiek žmonių“, – pasidžiaugė R. Vasaitienė.

Renginio metu įvyko tapytojo Valentino Grigo parodos „Apie mišką“ pristatymas. V. Grigas – vienas ryškiausių Kazlų Rūdos krašto kūrėjų. Visą gyvenimą jis dirbo dailininku-apipavidalintoju. Parodoje eksponuojami 24 įvairaus formato darbai. Pristatomi keli paveikslai-abstrakcijos, tačiau dauguma darbų tapyti realistine maniera. Pats autorius gyvena miške, todėl nenuostabu, kad jo darbuose dominuoja gamtos peizažai. Kita mėgstama V. Grigo tema – moterys. Pats autorius kviečia lankytojus perskaityti darbų pavadinimus. Paroda Zanavykų muziejuje eksponuojama iki balandžio 28 d.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos