baneris leidinys

ekslibrisas
Nuotr. Trisdešimt metų ekslibrisus kuriančios Lolitos Putramentienės-Brazos parodoje eksponuojama 18 naujausių darbų.


Šakių viešosios bibliotekos žiemos sodo galerijoje eksponuojama Lolitos Putramentienės-Brazos paroda „Ekslibrisas – geriau nei sriuba“. Parodoje eksponuojama 18 naujausių dailininkės ekslibrisų.
 
Lolita Putramentienė-Braza yra žiemgalė, kilusi iš Pasvalio krašto. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Šiauliuose. Mintis surengti keliaujančią parodą grafikei kilo dalyvaujant dailininkų plenere Zyplių dvare. Suorganizavusi ten kūrybines dirbtuves Šakių ir aplinkinių rajonų žmonėms ir pamačiusi, koks didelis susidomėjimas ekslibrisais (pagal „Tarptautinių žodžių žodyną“, ekslibrisas – simbolinis knygos savininko ženklas, klijuojamas knygos viršelio vidinėje pusėje), dailininkė pajuto stiprų kūrybinį impulsą rengti parodas kituose Lietuvos regionuose ir viešinti bei populiarinti ekslibrisų meną.

Kodėl parodai pasirinktas toks įdomus ir netikėtas pavadinimas? Parodos pavadinimas atsiradęs netikėtai, kartu su bibliotekininkėmis ieškant sparnuotos frazės būsimam projektui. Namo sriubos virti skubėjusiai kolegei tada kažkas mestelėjo: „Na, ir eik, jeigu sriuba tau geriau nei ekslibrisas.“ Frazė užkabino Lolitą ir nebepaleido. Tą vakarą euforijos pagauta ji net parašė esė apie tai, kodėl ekslibrisas geriau nei sriuba, išraižė didžiulį plakatą ir pagaliau suprato, kad toks parodos pavadinimas yra taikliausias.

Trisdešimt metų ekslibrisus kurianti Lolita pasakojo, kad vaikystėje buvo nusivylusi sudėtinga ekslibrisų raižymo ant linoleumo technika tuomet ir pažadėjo sau grafikės specialybės niekada nesirinkti. Tačiau atsitiko kitaip. Gyvenimas tarsi sąmoningai ją orientavo gilintis būtent į šią sritį.

Rimtai domėtis knygos ženklais Lolita pradėjo studijuodama Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių universitetas).Tada susipažino su tuomečiu Pakruojo teismo pirmininku Jonu Nekrašiumi, turėjusiu ekslibrisų kolekciją. Ši pažintis buvo naudinga Lolitai. Teisininkas globojo jaunąją dailininkę, skatino ją domėtis ekslibrisų kūrimo technikomis. Ekslibrisų tema Lolita parašė ir baigiamąjį darbą.

Pamažu menininkės gyvenime atsirado ambicingų siekių, vis sparčiau sekėsi pildyti savo svajones. Ne kartą teko dalyvauti tarptautinėse konferencijose, įvairiuose knygos ženklų konkursuose bei parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje. Dailininkės ekslibrisai buvo eksponuoti dešimtyje personalinių ir daugelyje bendrų parodų. Daug darbų iškeliavo pas Lietuvos ir užsienio kolekcininkus.

„Užburiančios linijos, magiškos dėmės ir neįprastos faktūros... Rimti grafiniai ieškojimai užstrigo ties miniatiūrine grafika“, – juokauja Lolita Putramentienė-Braza.

Dailininkės paroda Šakių viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki rugpjūčio 24 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos