baneris leidinys

kryzius kiduliai
Nuotr. Į kuklią ceremoniją susirinko keletas idėją palaikančių žmonių, kurie džiaugėsi atstatytu kryžiumi, pasidalijo prisiminimais, sugiedojo himną.


Praėjusią savaitę Kidulių seniūnijoje buvo pašventintas naujai pastatytas kryžius. Į kuklią ceremoniją susirinko keletas idėją palaikančių žmonių. Po religinių apeigų ir pasidalinimo prisiminimais buvo sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, o pašnekesiai pratęsti prie kuklaus vaišių stalo.
 
Dar metų pradžioje socialiniame tinkle „Facebook” kiduliečiai dalinosi nerimu dėl prie girininkijos griūnančio kryžiaus. Domėjosi, kas už jį atsakingas, tikėjosi, jog bus sutvarkytas. Nesiveldamas į diskusijas, paminklo savininkas Tauras Endriukaitis sprendė susidariusią situaciją, tačiau būtent dialogo ir reikėjo, kad užmojis sutvarkyti kryžių išsipildytų.

Jo tėvo, žinomo vaistininko Romualdo Endriukaičio 1989 m. statytą kryžių negailestingai suniokojo laikas, tad, puoselėdamas šeimos ir bendruomenės vertybes, T. Endriukaitis ėmėsi kryžiaus atstatymo darbų. Sulaukė ir neigiamų reakcijų, buvo ir techninių nesklandumų, tačiau, bendradarbiaujant su kiduliečiais, viskas buvo išspręsta. Bene daugiausiai prisidėjo Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis.

„Mano tėvas Romualdas Endriukaitis buvo didelis Lietuvos patriotas ir sulaukė valstybės atgimimo. Tuo metu atrodė tarsi stebuklas, kad Lietuva pradėjo išsilaisvinimą iš okupacijos gniaužtų. Deja, nemenkai daliai lietuvių nepavyko sulaukti atgimimo. Tad mano tėtis nusprendė jų atminimui pastatyti kryžių“, – aiškina T. Endriukaitis pilietišką tėvo iniciatyvą. Jo įsitikinimu, svarbu puoselėti atmintyje praeitį, kuri lėmė mūsų dabartinę laisvę.

„Kai pernai pasenusi nulūžo viena kryžiaus dalis, man iš karto tapo aišku, jog privalau tęsti tėčio puoselėtą idėją. Nedelsiant pradėjau ieškoti skulptoriaus, kuris galėtu išdrožti naują kryžių“, – pasakoja T. Endriukaitis. – „Radęs skulptorių ėmiau ieškoti ąžuolo. Pirmiausia kreipiausi į girininkiją. Paskui į ūkininkus, kurie turi miško.“

Deja, nevaisingos paieškos ir stabdė darbus. Padėjo ryšių su bendruomene palaikymas – apie iniciatyvą sužinojęs Kidulių seniūnijos seniūnas M. Mykolaitis pasiūlė pasinaudoti seniūnijos resursais, sukauptais tvarkant seniūnijos aplinką. Prie senųjų kapinių nupjautas 110 cm pločio (ties plačiausia vieta) ąžuolas ilgą laiką gulėjo ieškant jam deramos paskirties. Kaip T. Endriukaičiui teigė miškininkai, – tokių milžinų pardavimui nebūna.

„Labai pasisekė, kad Kidulių seniūnija padovanojo tokį ąžuolą“, – džiaugėsi T. Endriukaitis seniūno palaikymu. – „Pradinė mintis buvo atstatyti lygiai tokį patį kryžių, koks buvo, tačiau gautas ąžuolas buvo itin storas. Nutarėme drožti masyvesnį. Rezultatas puikus – kryžius nuostabus, tikras meno kūrinys. Labai dėl to džiaugiuosi!“

Kryžiaus autorius Valdas Eimanavičius iš Degėsių kaimo (Šakių r.) tikino, kad komentuoti nėra ką – tekalba pats darbas. Visgi kryždirbio komentarai padėjo geriau suprasti, kaip simboliais įprasmintas ilgas kelias į Laisvę ir jos sužydėjimas į visas keturias pasaulio šalis.

Kidulių seniūnijos seniūnas M. Mykolaitis sveikino gražią iniciatyvą, o suteiktą pagalbą laiko savo pareiga bei žada ir toliau palaikyti tokias prasmingas idėjas. Miestelio šventės metu šį atvejį jis įvardijo pavyzdiniu, kaip norui puoselėti gimtą kraštą netrukdo nei atstumas, nei techniniai niuansai. Tokio pat atkaklumo jis linkėjo ir vietiniams.

Monika Būblaitytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos