baneris leidinys

stasiulyte aurelija
Nuotr. Džiaugsmo dėl pirmosios vietos prizo neslėpė Aurelija Stasiulytė (kairėje), ji dėkojo savo dėstytojai Buddug Verona James.


Šakietė Aurelija Stasiulytė neseniai sugrįžo iš tarptautinio solistų konkurso „Eisteddfod“, vykusio Velse (Jungtinėje Karalystėje), kur finale pelnė pagrindinį prizą.
 
Sugrįžusi iš konkurso mergina pasakojo, kad, be jos, į finalą pateko dar keturi velsiečiai, tačiau finale vienintelė konkurse dalyvavusi lietuvė buvo nepralenkiama ir tapo konkurso nugalėtoja.

A. Stasiulytės pasirodymas truko apie 20 minučių. Mergina publikai ir komisijai turėjo pristatyti atliekamus kūrinius, apie juos plačiau papasakoti, ji konkurse atliko Volfgango Amadėjaus Mocarto, Georgo Frydricho Hendelio, Franco Šuberto bei ispanų kompozitoriaus Joaquíno Rodrigo kūrinius. Pasak pašnekovės, vienas iš konkurso privalumų yra pasirinkti įvairiapusę programą. Mecosopraną A. Stasiulytę komisija įvertino puikiai, emocionalus merginos kūrinių atlikimas pakerėjo ir publiką.

„Konkurentai buvo labai stiprūs, viena mergina – būsima Londono Karališkosios muzikos akademijos studentė. Teko atlikti vieną kūrinį valų kalba, tai Velso valstybinė kalba, nelengva buvo išmokti“, – pasakojo dvidešimt penkerių jaunoji solistė. Pasak pašnekovės, žymi operos solistė Justina Gringytė ją supažindino su dėstytoja iš Anglijos Buddug Verona James, pas ją Aurelija šią vasarą stažavosi. Dėstytoja nusprendė, kad laikas parodyti Aurelijos studijų rezultatą tarptautiniame solistų konkurse „Eisteddfod“. Lietuvė pateisino visų lūkesčius, nors teigė, kad nesitikėjo įveikti nuostabių balsų savininkų – keturių velsiečių.

„Dar noriu papasakoti, kad Cardigan mieste, Šv. Marijos bažnyčioje, buvo surengtas pirmas mano rečitalis. Surinktos lėšos buvo skirtos Sirijos pabėgėlių šeimai“, – atviravo mergina.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės Reginos Maciūtės studentė A. Stasiulytė patikino, kad jos planuose – stažuotės užsienio teatruose.

Savaitgalį į Zyplių dvarą kviečiami visi, norintys pasiklausyti solistės A. Stasiulytės koncerto.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos