baneris leidinys

Sekmadienį, 15.30 val., per LRT kultūros laidą „Stop juosta“ bus rodomi Šakiai. Laidoje kalbinamos iškilios asmenybės ir šių dienų miesto žmonės su savo istorijomis ir muzikinėmis emocijomis. 15 miestų – nuo Biržų iki Vilkaviškio, nuo Kretingos iki Ukmergės. Trečiasis šio laidos sezono maršrutas Nr. 33 – Šakiai.

„Šakiai tai jau ne Stalingradas, o kažkoks Berlynas ar Hirosima su Nagasakiu. Tarp Raudonosios armijos ir vokiečių Vermachto – miestas penkis kartus ėjo iš rankų į rankas“, – pasakoja istorikas Kastytis Antanaitis.
 
Šio maršruto veikėjai – Šakių ligoninės vyr. gydytojas Algirdas Klimaitis, „Žiburio“ gimnazijos darbuotoja Žaneta Pratusevičienė, amžininkai – Antanas Bajarčius ir Elena Ruzgienė, smuikininkė Paulina Balniūtė ir VDU istorikas doc. dr. Kastytis Antanaitis.

Ar šiandien pavyks rasti modernizmo bruožų mieste, sugriautame per Antrąjį pasaulinį karą? Tuomet Šakiuose liko vos 300 gyventojų... Šio maršruto laikotarpis ir kryptis – tarpukario statybos.

XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Šakiai sparčiai tvarkėsi – kasė kanalus, tvarkė kelius ir jau nebevaikščiojo žiemą vasarą su ilgaauliais batais kaip anksčiau, kai purvynai buvo pačiame miesto centre... Bet apie visa tai – sekmadienį laidoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos