baneris leidinys

lituanica
Nuotr. Šakių kultūros centro choras „Lituanica“, kuriam vadovauja Deividas Kerevičius, Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse nusileido tik didžiųjų miestų chorams ir užėmė 11 vietą.

Praėjusį savaitgalį Šakių kultūros centro choras „Lituanica“, kuriam vadovauja Deividas Kerevičius, dalyvavo dvi dienas trukusiame viename didžiausių chorinio žanro renginių – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse. Dėl nugalėtojų vardo konkurse varžėsi 38 geriausi Lietuvos chorai, o „Lituanica“, nusileidusi tik didžiųjų miestų chorams, užėmė 11 vietą.
 
Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos chorų sąjungos organizuojamas konkursas rengiamas periodiškai – likus metams iki Dainų šventės, tad šiųmečiu renginiu buvo siekiama įvertinti suaugusiųjų chorų meninį lygį prieš 2018 m. vyksiančią Lietuvos dainų šventę „Vardan tos...“ Konkurse dalyvauja Lietuvos miestų ir rajonų suaugusiųjų – moterų, vyrų ir mišrūs – chorai, vienijantys beveik 4000 tūkstančius dainininkų.

Dalyvius pagal atlikimo meninį lygį, programos originalumą, sceninę kultūrą vertino ir nugalėtojus rinko specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: kompozitoriai Vaclovas Augustinas, Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, choro dirigentas Dainius Puišys ir svečiai iš užsienio, kompozitoriai Rihardas Dubra iš Latvijos ir Pawelas Lukaszewskis iš Lenkijos. Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta per 60 chorų renginių – konkursų, festivalių, švenčių, dainų švenčių, akcijų. Prioritetinis renginys Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas – vienas svarbiausių žingsnių rengiantis didingam valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiui – Lietuvos dainų šventei „Vardan tos...“ , suvienysiančiai per 40 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir lietuvius iš viso pasaulio.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos