baneris leidinys

kulturos centras darbai
Nuotr. Šakių kultūros centro rekonstrukcija turėjo baigtis šių metų pabaigoje. Deja, sumažinus Valstybės investicijų programos lėšas, gali nutikti taip, kad modernaus kultūros centro atidarymo sulauksime tik 2019 m.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Prieš trejus metus prasidėjusi Šakių kultūros centro rekonstrukcija tęsiasi iki šiol ir, ko gero, užsitęs iki 2019 m. Viešai buvo kalbama, kad rekonstrukciją reikėtų užbaigti iki Valstybės šimtmečio, kad šakiečiai Lietuvos gimtadienį galėtų švęsti kone visoje apskrityje moderniausiame kultūros centre, tačiau, atrodo, kad šios viltys jau žlugo.

Ne taip, kaip tikėtasi

Savaime suprantama, kad bet kokio pastato rekonstrukcijai reikalingos milžiniškos lėšos, taip nutiko ir su kultūros centru. Galima retoriškai pasvarstyti, jog ankstesniais metais gavus didesnes pinigines injekcijas kultūros centras, ko gero, būtų sutvarkytas iki šių metų pabaigos, kaip ir buvo numatyta sutartyje.

Tačiau rekonstruojamų, renovuojamų ar kitaip tvarkomų pastatų šalyje yra ne vienas ir ne du, tad pinigus tenka dalytis visiems. Ne kartą projekto vadovas, savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, rajono meras Edgaras Pilypaitis ir kiti suinteresuoti asmenys mynė Finansų ir Kultūros ministerijų slenksčius, prašydavo skirti daugiau lėšų kultūros centro rekonstrukcijai. Vieną kartą į prašymus būdavo atsižvelgta, kitą – ne.

Tad iki šiol vis dar mėginama išspręsti klausimą, kaip pagreitinti procesą, kaip gauti kuo daugiau lėšų ir kultūros centrą kuo greičiau baigti renovuoti, tačiau ne viskas ir ne visada vyksta taip, kaip norima.

Trečiadienį V. Girdauskas, E. Pilypaitis bei Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius vyko į Vilnių susitikti su kultūros viceministru Gyčiu Andrulioniu. Šiuo metu rengiama Valstybės investicijų programa ir už poros savaičių bus tvirtinama. Tad, anot V. Girdausko, dedamos visos pastangos, kad joje būtų numatyti visi kultūros centro rekonstrukcijos užbaigimui reikalingi pinigai, o jų reikia nei daug, nei mažai – 735 tūkst. eurų.

„Darbai vyksta, viskas gerai. Paskelbtas salės kėdžių pirkimo konkursas. Tačiau padarytume daug daugiau, jei šiemet taip pat gautume papildomų lėšų – bent jau 100 tūkst. eurų. Šiais metais į rekonstrukciją bus investuota apie 500 tūkst. eurų. Kaip visi tikriausiai jau pastebėję, statybos persikėlusios į pastato vidų, nedaug liko ką tvarkyti, tačiau ir joms dar reikės apie 200 tūkst. eurų, o kur dar įgarsinimas, apšvietimas, kėdės ir kt. Iš esmės dabar susikoncentruota ties salės užbaigimu, visa kita po truputį juda, tačiau ne taip, kaip norėtume“, – situaciją nušvietė V. Girdauskas.

Deja, iš viceministro lūpų taip pat nenuskambėjo tie žodžiai, kuriuos būtų norėję išgirsti E. Pilypaitis, V. Girdauskas ir R. Januševičius. Tikimybė, kad reikiamos lėšos bus skirtos 2018 m. yra, bet labai maža, tikėtina, kad darbai nusikels į 2019 m.
„Sulaukėme komentarų, kad nesijaudintume, kad kitur statybos ir 10 m. užsitęsia, bet mūsų tai neguodžia. Tačiau yra, kaip yra“, – apgailestavo V. Girdauskas.

Moderniausias apskrityje

Šakių kultūros centro rekonstrukcija iš viso šalies biudžetui kainuos 2,5 mln. eurų, iš jų daugiau kaip 1,5 mln. eurų skirta statybos darbams finansuoti. Likusi dalis lėšų, daugiau kaip milijonas eurų, bus investuota į įvairią technologinę įrangą, kėdes, kitus vidaus patalpų įrenginius. Specialiai moderniai įrangai, leisiančiai žiūrovų salę ir sceną transformuoti į amfiteatrą arba horizontalią erdvę, įsigyti turės būti skelbiami nauji viešųjų pirkimų konkursai.

Naujojoje salėje vietoj buvusių 316 bus įrengtos 382 žiūrovų vietos, įskaitant ir vietas balkone. Pasak UAB „Rūdupis“ direktoriaus statybai Romualdo Vasiliausko, tokią modernią besitransformuojančią žiūrovų salę bendrovės statybininkams teks montuoti pirmą kartą – tokios įrangos Lietuvoje dar neturi nė vienas pramogų centras.

Tiesa, nuostabos apsilankiusi rekonstruojamame kultūros centre neslėpė ir rugpjūčio mėnesį Šakiuose viešėjusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Bevaikščiodama po pastatą ministrė su džiugesiu stebėjo kiekvieną detalę, ypač susižavėjo modernia žiūrovų sale. Žadėjo ir į atidarymą atvykti, tik, deja, neaišku ar kultūros centras bus rekonstruotas iki ministrės kadencijos pabaigos...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos