baneris leidinys

Nors mokslo metai prasidėjo ne taip seniai, tačiau Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos bendruomenė jau spėjo „įsivažiuoti“ ir surengti tradicines „Menų dienas“.  Jos mokykloje organizuojamos dvyliktą kartą ir kiekvienais metais susilaukia didelio mokinių ir dailininkų dėmesio.

Nuotr. Kęstutis Dovydaitis (kairėje) su aklėtinais pristatė menininko ir mokinio bendravimą įprasminančią skulptūrą.

Praėjusį penktadienį, skambant varpo dūžiams, mokykloje prasidėjo Menų akademijos baigiamieji renginiai. Jaunieji menininkai su darbo vadovais plušėjo ne tik „Varpo“ mokykloje, bet ir Šakių paežerėje, Zyplių dvare. Šiais metais mokiniai turėjo galimybę dirbti ne tik su vietiniais dailininkais, bet ir su svečiais iš Radviliškio, Šventosios, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus.

„Meno dienų“ dalyviai kūrė asambliažus, skulptūras, tapė ant sienų, kūrė darbus iš odos, augalų, molio, metalo. Beveik kiekvienas „varpietis“ galėjo atrasti terpę, kurioje galėjo išbandyti save. Renginio metu stebino ne tik mokytojų, bet ir mokinių išradingumas. Akį traukė spalvingi ir meniškai perukai (studentų iš Vilniaus baigiamieji diplominiai darbai), kuriuos pristatinėjo mūsų mokiniai. Netikėtas buvo ir kitoks požiūris į šokį, kai „Varpo“ mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ šokėjai į dažus pamirkę kojas trypė ant išskleisto popieriaus. Dailės mokytojas Algimantas Vorevičius po šio pasirodymo, kai kojų pagalba buvo perteiktos spalvos, vertino: „Šakės“, to Šakiuose dar nebuvo“. Tikriausiai nebuvo ir muzikos, imituojančios kelių, rankų ir kojų pagalba. Vadovaujant  mokytojai Ingirai  Jakienei tai padaryti pavyko. Atrodė, kad salėje lietus barbeno, stojo, lašėjo, šniokštė.

Betarpiškai su gamta bandė susilieti floristikos meno vadovės Daiva Būblaitienė ir Simona Bakštytė, kurios kartu su mokiniais panaudodamos daugiau nei tūkstantį gėlių žiedų, prie miesto tvenkinio kūrė pakrantės juostą. Daugelį stebino ir naujoji tekstilė, čia meno kūrinius kūrė iš spalvotų šiukšlių maišų. O drąsiausi žiūrovai baigiamosios dienos renginio metu turėjo galimybę prakirpti dalyvių rūbuose pažymėtas vietas ir išvysti bei kitiems parodyti kūno tapybą.

Mokykloje taip pat buvo eksponuojami pradinukų erdviniai projektai „Aitvarai“, Klaipėdos A. Brako meno mokyklos mokinių grafikos, „Varpo“ dramos studijos fotoakcijos „Tebūnie šviesa“, fotovyksmo „Ilgoji pertrauka“ darbai.

Nors didžiąja „Menų akademija“ „Varpo“ mokykla tapo penktadienį, bet paruošiamieji darbai ir užsiėmimai vyko visą savaitę. Mokyklos domėjimąsi menu bei pastangas nuolat jį puoselėti pastebėjo ir susirinkusius į renginį sveikino Šakių savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis.
 
„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos