baneris leidinys

vaskevicius
Nuotr. Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Artūras Vaškevičius primena, kad prakartėlė simbolizuoja pasaulio Atpirkėjo gimimą, kokią ją išvys parapijiečiai – maloni staigmena.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jau čia pat laukiamiausia metų šventė – šv. Kalėdos. Sekmadienį susėsime prie Kūčių stalo, bažnyčiose sužibs prakartėlės šviesa ir lai Jėzus ateina į kiekvieno širdį.

Dvasininkai aiškina, kad Kalėdų eglutę reikėtų puošti Kūčių rytą. Ją puošiant turėtų dalyvauti visa šeima. Gražu, kad namuose atsirastų ir prakartėlės akcentas, padėta šieno, degtų Carito žvakelė.

Šį sekmadienį bažnyčioje kelios iškilmės – ketvirtasis Advento sekmadienis, Kūčios, Bernelių mišios, kurios prasidės prakartėlių pašventinimu. Ir sužibs prakartėlės šviesa bažnyčiose, ir švęsime Viešpaties Jėzaus gimimą.

Šv. Kalėdų simbolį – gyvą prakartėlę – pirmą kartą 1223 m. sugalvojo šv. Pranciškus Asyžietis. Ruošdamasis švęsti Kalėdas Grečio miestelyje (Italija), jis paprašė, kad šalia Grečio esančioje oloje būtų atkartota Jėzaus gimimo scena – padėta šieno, pastatytos ėdžios, atvesti jautis ir asilas – ir ten būtų aukojamos šv. Mišios. Ši nauja prakartėlių tradicija greitai išplito po Italiją, o bėgant šimtmečiams – ir po visą pasaulį. Ilgainiui prakartėlės persikėlė iš bažnytinės erdvės ir į žmonių namus.

Kokia gi prakartėlė džiugins Sintautų krašto žmones, klausiame Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebono kun. Artūro Vaškevičiaus, kuris nuo liepos mėnesio pradėjo kunigauti šioje parapijoje.

„Nauja prakartėle noriu kreiptis į žmones ir perteikti žinią apie šventąją šeimą – kūdikėlį Jėzų, Mariją ir Juozapą. Prakartėlės žinia – Jėzaus Kristaus gimimas, Kristus atėjo į pasaulį su misija – išvaduoti žmogų iš nuodėmės ir apsigyventi kiekvieno širdyje“, – sakė kunigas.

Kaip ta žinia paliečia žmogų? Pasak klebono, ji apjungia visus krikščionis ir netgi netikinčius žmones, Kalėdų žinia per dovanas, taiką, meilę, bendravimą paliečia visus žmones.

Kun. A. Vaškevičius nori, kad prie prakartėlės kūrimo prisidėtų visa Sintautų bendruomenė. Prakartėlė gimsta kaip tikinčios bendruomenės, Bažnyčios tikėjimo išraiška.

Visą Advento laikotarpį suaugusieji ir vaikai, ateidami į Sintautų bažnyčią, atnešė bent po vieną eglutės žaisliuką, jais bus papuošta bažnyčioje eglė, kurią padovanojo viena parapijietė.

„Prieš kelis mėnesius užsakiau prakartėlės karkasą, kurį pagamino dosnus parapijietis, pats suprojektavau prakartėlę – kur turėtų degti lemputės, kaip išdėliotos šventųjų figūros ir kiti personažai“, – dalinosi mintimis kun. A. Vaškevičius.

Antradienį apsilankius Sintautų bažnyčioje stovėjo žaliaskarė ir kvepėjo šienu. Kun. A. Vaškevičius jau dėliojo paskutinius šventinius akcentus. Šiandien prakartėlė dar tuščia... tai savotiška paslaptis parapijiečiams. Pasak kunigo, jis nori, kad žmonės į savo parapiją pažiūrėtų kaip ir jis – naujai. O svarbiausia, kad jie pasijustų tos bendruomenės dalis.

„Šiandien visi žmonės labai skuba, yra pavargę, pilni baimės, pykčio ir apmaudo. Todėl atėjus į bažnyčią per tą vieną valandą nusiraminti, atlikti išpažintį, išgirsti kleboną, pamatyti prakartėlę, yra be galo sunku. Kalėdų laikas apima laikotarpį nuo pirmosios Kalėdų Vakarinės maldos gruodžio 24-ąją iki Trijų karalių. Manau, kad žmonės per tą laiką turėtų apsilankyti bažnyčioje ir tas šventimas, susitaikymas su artimaisiais, taika ir ramybė tęstųsi...“ – tikino kun. A. Vaškevičius. Jis skatino žmones piligrimystei po regiono bažnyčias, kad pamatytų vis kitokias prakartėles.

Klebonas dalijosi ir ateities planais, kad pagamintos prakartėlės medinė dalis ateityje bažnyčioje pasitarnaus kaip stalas, prie kurio žmonės galės po Mišių stabtelėti, pasikalbėti. Klebono nuomone, šiandien žmonės dar vengia atviros išpažinties, mūsų visuomenėje trūksta atvirumo.

Klausiame klebono, ko palinkėtų žmonėms.

„Tiesiog atėjus į bažnyčią paklausyti savo širdies... ir sąžinės. Galbūt bažnyčioje išgirstas sakinys iš Šventojo Rašto ar Biblijos žinia leis suprasti žmonėms, ką jie iš tikro jaučia atėję į bažnyčią“, –  pokalbį užbaigė kun. A. Vaškevičius.

Klebonas kviečia Sintautų parapijos žmones, ir ne tik juos, gruodžio 24 d. 20 val. dalyvauti Bernelių mišiose ir pamatyti naująją prakartėlę, ateiti prie jos, kartu išgyventi Kristaus gimimo įvykį.

Prakartėlę Sintautų bažnyčioje bus galima lankyti iki Grabnyčių (vasario 2 d.).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos