baneris leidinys

skaitymai
Nuotr. Pasak Augenijos Kasparevičienės, skaitymų idėja kilo norint kiekvieną miestelį ir kaimą dar labiau priartinti prie jo istorijos.


Tikriausiai daugelis rajono gyventojų pastebėjo, kad prieš kiekvieną renginį vyksta istoriniai, su tuo kraštu susieti skaitymai. Ne vienam kyla klausimas, kokiu tikslu tai daroma. Kas šios gražios idėjos iniciatorius?
 
Kad atsakytume į šiuos klausimus, kreipėmės į Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėją Augeniją Kasparevičienę, kuri paaiškino, kad skaitymus praėjusių metų pabaigoje inicijavo būtent jų skyrius. Taip norėta prieš kiekvieną renginį tiesiog stabtelėti ties vienu ar kitu istorijos momentu.

Jei renginys vyksta Gelgaudiškyje, pasirenkami skaitymai iš to krašto istorijos, jei Lukšiuose – surandami negirdėti faktai iš Lukšių krašto ir t.t. Šią gražią tradiciją Sintautuose prieš „Zanavykų balsus“ pradėjo rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, primindamas renginio dalyviams vienkiemių griovimo laikotarpį.

„Artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečio paminėjimui, kiekvieną miestelį ir kaimą norėjome priartinti prie jo istorijos, taip siekdami priminti svarbesnius, įdomesnius, galbūt visai negirdėtus tos apylinkės įvykius, – pasakojo A. Kasparevičienė. – Tai nebūtinai faktai iš chrestomatinių, statistinių, teminių straipsnių. Tai gali būti tiesiog prisiminimai, kaip anksčiau atrodė viena ar kita vietovė, statinys, įstaiga. Juk viską galima apžvelgti įvairiausiais aspektais – pradedant žmogumi, jo gyvenimu, apranga, tradicijomis, darbu.“

Istoriniai skaitymai rajono renginiuose vyks visus šiuos metus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos