baneris leidinys

biblioteka lebedzinskiene
Nuotr. Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis Šakių viešosios bibliotekos kolektyvui pristatė direktorę Kristiną Lebedžinskienę.

Asta GVILDIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Šakių viešosios bibliotekos kolektyvui rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis pristatė įstaigos direktorę, kuria tapo konkursą laimėjusi VšĮ „Vaikystės akademija“ vadovaujanti Kristina Lebedžinskienė. Po pokalbio su darbuotojais pasimatavusi direktorės kėdę, ji sutiko duoti ir savo pirmąjį interviu.

Pasak K. Lebedžinskienės, pagal naują tvarką bibliotekos direktorės darbdavys yra rajono savivaldybės meras, todėl logiška, kad jis ne tik priėmė į darbą, bet ir pristatė darbuotojų kolektyvui.

„Galbūt iš šono žiūrėdami matote, kad mes su direktore kalbame labai familiariai. Iš tiesų esame pažįstami labai daug metų, tad kitaip ir būti negalėtų, – atviravo E. Pilypaitis. – Tikėsite ar netikėsite, tačiau konkursas laimėtas be mano kišimosi ir spaudimo. Nieko nežinojau iki paskutinės minutės. Viskas vyko skaidriai.“

Jo teigimu, sunkiausia kokiose nors atsakingose pareigose turėti savą žmogų, tačiau ne jo charakteriui nepasakyti, jei yra kažkas negerai daroma. Tad pabrėžė, kad ne tik girs ir palaikys, bet ir išsakys savo pastabas.

„Patikėkit, man šių pareigų užėmimas – ne ką mažesnis iššūkis, – atvirai kalbėjo naujoji bibliotekos direktorė. – Juo labiau, kad su meru visada palaikėme draugiškus santykius, kartu mokėmės nuo pirmosios klasės, kartu studijavome universitete. Dabar turėsime išmokti bendrauti oficialiai.“

K. Lebedžinskienės manymu, jeigu šiandien jai užteko pasakyti tik keletą gražių frazių, tai po 333 dienų (tiek nuo jos pristatymo lieka iki metų pabaigos) to padaryti neužteks – teks kartu su visa komanda vertinti padarytus darbus, generuoti naujas idėjas kitiems metams, analizuoti padarytas klaidas, ieškoti naujų kelių bibliotekos patrauklumui didinti.

„Kiekvienos įstaigos ar įmonės sėkmė yra jos žmonės, tad tik gerai ir saugiai besijaučiantis žmogus gali aplinkai nešti gerą žinią ir teikti kokybiškas paslaugas, – įsitikinusi direktorė. – Tik darnus kolektyvas gali kurti modernią, matomą ir kūrybiškumu garsėjančią biblioteką. Ji turi būti prieinama visiems socialiniams sluoksniams, patraukli visokio amžiaus žmonėms.“

K. Lebedžinskienė prisipažino, kad apie bibliotekos direktorės pareigybę pagalvojusi dar tada, kai iš darbo išėjo ankstesnė jos vadovė. Juo labiau, kad jos įkurta VšĮ „Vaikystės akademija“, kad ir kaip būtų liūdna pripažinti, Šakiuose nerado savo rinkos. Kol kas naujoji vadovė negalėjo atsakyti, ar tęs šią veiklą, tačiau iki pavasario šeštadieninė grupė dar tikrai veiks.

„Darbai, kuriuos reikia padaryti pirmiausiai, – veiklos užduočių suformavimas ir pateikimas rajono savivaldybės mero tvirtinimui bei artimesnis susipažinimas su darbuotojais, – sakė K. Lebedžinskienė. – Šakių viešojoje bibliotekoje dirba 18 žmonių, tačiau visi pamiršta, kad yra dar 22 padaliniai. Planuoju artimiausiu metu juos pati apvažiuoti, pasižiūrėti, kuo jie gyvena, kuo kvėpuoja, kaip atrodo, kokia patalpų būklė.“

Be abejo, bet koks gyvenimo pasikeitimas yra iššūkis, tačiau viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio. Ankstesniais laikais daugelis visą gyvenimą išdirbdavo vienose pareigose, dabar psichologai teigia, kad darbą reikia keisti kas penkerius metus. Šiuo klausimu direktorė kategoriška – jei darbe blogai jautiesi, jį būtina keisti.

„Žinoma, daugelis žmonių tai tiesiog bijo daryti, tačiau ne veltui sakoma: susirask mėgiamą darbą ir tau nereikės dirbti“, – įsitikinusi K. Lebedžinskienė.

Direktorės, jau turinčios vadovaujamo darbo patirties, teigimu, ji atėjo į jau susiformavusį kolektyvą, kuriame žmonės turi sukaupę savo patirtis, tad ir pati turės ko iš jų pasimokyti. Kita vertus, jos vizijose daug naujų krypčių: bibliotekos veiklų optimizavimas, edukacinių programų kūrimas, bibliotekos svetainės modernizavimas.

„Labai svarbu, kad būtume matomi, kad visi kartu sukurtume kūrybiškumu garsėjančią biblioteką“, – pagrindinį siekį įvardijo K. Lebedžinskienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos