baneris leidinys

Sintautų krašto žmonės šiais metais turės du kalendorius – gruodį visuomenei pristatytas pirmasis Sintautų kultūros centro sudarytas Sintautiečių kalendorius, o neseniai dienos šviesą išvydo ir 19-asis Sintautų kalendorius, sudarytas Vito Girdausko.

Kaip teigia sudarytojas, šie metai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio metai, tad sintautiečių buvo klausiama, kokiame per 100 metų po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įvykyje ar dienoje norėtų atsidurti, su kuo susitikti. Kalbama ir apie ryšį su Sintautais, jo įtaką kiekvienam atskirai.
 
„Sintautiečiai puikiai atsimena daug didžių mūsų kraštiečių, vertina jų darbus, su meile ir pasididžiavimu siunčia palinkėjimus, jaučia krašto sunykimo grėsmę, kelia problemas, siūlo idėjas“, – džiaugiasi kalendoriaus sudarytojas.

Jis patikina, kad Sintautų kalendoriuje liko ir įprastų dalykų, juk kalendorius jau 19-asis, tad ir kai kurios tradicijos susiformavusios – pateikiamos šventės, vardadieniai, sveikinimai jubiliatams, sukaktys, žymių sintautiečių gimimo datos. V. Girdauskas dėkingas ir ištikimam autorių kolektyvui, be kurių triūso ir paties kalendoriaus nebūtų. Tai Juozas Jacevičius, Raimondas Daniliauskas, Aldona Kašiubaitė, Birutė Matijošaitytė, Jūratė Navickienė, Daiva Orintienė.

„Per 100 autorių pateikė savo mintis. Tai jų dovana Lietuvos šimtmečiui, Sintautams ir sau patiems. Lai jos skatina ne tik pažvelgti atgal, prisiminti, kas buvo svarbiausia, ne tik pasvajoti, ko reikėtų Sintautams ateinantį šimtmetį, bet tiesiog sužadina norą mylėti, kurti ir puoselėti savo Sintautus“, – sako V. Girdauskas, skatinantis rašyti, kritikuoti, o ypač – siūlyti.

Sintautų kalendorius išleistas 300 egzempliorių tiražu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos