baneris leidinys

ivkovas garbe
M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.: „Lietuvos garbės“ statulėlė įteikta kraštiečiui Arminui Ivkovui, kuris praėjusią liepą iš gaisro išgelbėjo savo sesutę.


Kovo 11-ąją televizijos eteryje tradiciškai išdalintos „Lietuvos garbės“ statulėlės, kurios teikiamos kartais nepastebimiems Lietuvos didvyriams – žmonėms, atlikusiems žygdarbį, įkvėpusiems aplinkinius ir kuriantiems gražesnę Lietuvą. Šiais metais „Metų drąsos“ apdovanojimas įteiktas kraštiečiui Arminui Ivkovui, praėjusių metų liepos 21-ąją iš ugnies gniaužtų išgelbėjusiam dvimetę sesutę.

Apie tai, kaip Mikytų kaime Lekėčių sen. gyvenantis dvylikametis tapo tikru didvyriu, ne kartą rašė įvairios žiniasklaidos priemonės, išskirtinio dėmesio Arminas sulaukė ir po nelaimės, rugpjūčio 3-ąją, savo gimimo dieną. Tuomet jis apdovanotas ugniagesių, rajono valdžios atstovų dovanomis. A. Ivkovui laikraštis „Draugas“ skyrė savo praėjusių metų nominaciją ir išrinko „Metų broliu“, šalies Prezidentė vasario 15 d. dvylikametį apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o Kovo 11-ąją drąsuoliui įteikta ir „Lietuvos garbės“ nominacija.

Tiesa, pats Arminas savo drąsos ir atlikto žygdarbio nesureikšmina. Jis įsitikinęs, kad gelbėti sesutę tiesiog buvo jo pareiga, nes būdamas lauke išgirdo dūmų detektoriaus garsą, o tėvų tuo metu namuose nebuvo. Tad jeigu ne Arminas, įvykis galėjo baigtis daug tragiškiau nei tik prarasti namai ir daiktai.

Prieš televizijos kameras Arminas Ivkovas pripažino, kad nėra apsisprendęs, kuo norėtų būti užaugęs, tačiau svajoja padėti žmonėms, norėtų mokytis karo mokykloje.

A. Ivkovui „Metų drąsos“ nominaciją įteikė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Dvylikametis gavo ir dovanų – telefoną, minkštą žaislą sesutei bei rėmėjų įsteigtą piniginį prizą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos