baneris leidinys

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis praėjusią savaitę kartu su kitų šalies savivaldybių vadovais dalyvavo Izraelio valstybės nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Lietuvoje Amir Maimon priėmime ambasadoriaus rezidencijoje, privačiu kvietimu susitiko su Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda.

Bendravimas ir palaikomi ryšiai su Japonija rajonui nėra naujiena – pernai Sudarge vykusių Joninių metu žiūrovams buvo pristatyti gilią sakralinę prasmę turintys šokiai „Mikagura“, kuriuos šoko Japonijos Tsugugaoka Hachimangu šventyklos šventikai, festivalio „Beatričės vasaros“ uždarymo metu netradicinį japoniškų būgnų koncertą dovanojo japonų grupė „Daigen-gumi“, o vasarį ambasadoriui už kultūrinę partnerystę įteiktas ir „Aitvaro“ apdovanojimas. Beje, kaip sakė E. Pilypaitis, tikėtina, kad rugsėjį galėtų įvykti bendras Šakių choro ir svečių iš Japonijos pasirodymas. Japonai jau mokosi „Lietuva brangi“, o mūsiškiai išmoktų japonams svarbų kūrinį. Planuojamas ir dar vienas projektas, kurio metu į Lietuvą atvyks ir po įvairias institucijas pasiskirstys apie 20 savanorių (20–30 metų), vienas iš jų atvyktų ir į Šakius. Projektas vyktų veidrodiniu principu, tad vienas žmogus iš mūsų savivaldybės turėtų galimybę vykti į Japoniją. Tiesa, projekto trukmė – vieneri metai, tad neabejojama, kad tai bus ir iššūkių bei išbandymų kupinas pasiūlymas.
 
Susitikimo metu kalbėta ir apie verslininkų siekį reikiamas prekes iš Japonijos gauti tiesiogiai, be tarpininkų Jungtiniuose Arabų Emyratuose, bet, pasak mero, nors reikalai juda, tačiau ne taip greitai, kaip tikėtasi. Padėtį sunkina, kad daugelis japonų kalba tik japoniškai, tad jeigu mes esame suinteresuoti kažką gauti, taikytis ir derintis turime mes.

Ne pirmasis susitikimas vyko ir tarp savivaldybės mero bei Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Amir Maimono. Jis Baltrušiuose, masinių žudynių kapinėse, lankėsi dar sausį ir jau tada kalbėjo apie vietos sutvarkymo ir paženklinimo galimybes. Dabar susitarta, kad iš jų pusės bus finansuojamos medžiagos, o rajonas rūpinsis darbais bei jų organizavimu. Visiems susitikime dalyvavusiems rajonų atstovams pristatyta ambasados veikla, kalbėta apie kultūrinius ryšius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos