baneris leidinys

adele
Nuotr. Adelė Liepa Kaunaitė džiaugėsi, kad „Pakel(at)eiviai“ kelionę po platųjį pasaulį pradės būtent nuo Šakių, kur ir gimė jos per pastaruosius metus nutapyti darbai.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktadienį „Žiedų galerijoje“ į savo personalinę parodą „Pakel(at)eiviai“ intriguodama, kad tai slapta paroda, pakvietė kraštietė dailininkė Adelė Liepa Kaunaitė. Šįkart parodoje – 26 naujausi darbai.

Paskutinįkart A. L. Kaunaitė savo darbus toje pačioje „Žiedų galerijoje“ pristatė pernai liepą. Ir štai, neprabėgus nė metams, ji vėl dalijasi savo kūrybos vaisiais. Dailininkė sako, kad 26 parodoje eksponuojami darbai nutapyti per metus. Ir visi jie kurti ne bet kur, o Šakių rajone. Tai pirmoji vieta, nuo kurios ir prasidės tolimesnė „Pakel(at)eivių“ kelionė.

„Šie paveikslai kurti čia, Šakių rajone, ir nuo gegužės mėnesio jie pradeda kelionę po pasaulį, ir ši prasidės pas mus. Kaime iš didelės raidės Šakėėės“, – sako autorė, vėliau patikslinusi, kad iš Šakių, mūsų pasaulio centro, darbai iškeliaus į Vilnių, Palangą, taip pat bus pristatomi „Litexpo“ parodų rūmuose tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“. Vėliau pasieks Vokietiją, Olandiją.

„Na, ir sugrįš į Mėnulį, ten, kur gimė“, – aiškina A. L. Kaunaitė, apie savo darbus kalbėdama kaip apie ateivius.

Kaip visada, taip ir šįkart A. L. Kaunaitės darbai trykšta ekspresija, spalvomis, pakeri ir darbų dydis – kai kurie iki pusantro metro, jei ne daugiau.

„Neina man kitaip“, – paaiškina menininkė, jau nesuskaičiuojanti ir kelinta ši paroda.

Pasak jos, po dvidešimtosios personalinės parodos jau pametė skaičių.

Kviesdama į parodą ji pabrėžė, kad tai „paroda sau, tarp savękų, be mandrų konceptų“, tiesiog smagiai pabūti. Į parodą besirenkantys bičiuliai būtent tai ir atspindėjo, nes tiesiog norėjo su Adele Liepa paplepėti apie paveikslus ir jų gimimą, apie meną ir ne tik.

„Tegu būnie“ mums žemė apvali“, – kvietime rašė dailininkė.

Ko gero, ne tik žemė apvali, bet ir jos darbai, kaip ir ji pati, neišsemiami, neaprėpiami, šiuolaikiški, beribiai.

Parodą iki gegužės 20 d. galima apžiūrėti „Žiedų galerijoje“, Šakiuose.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos