baneris leidinys

Šeštadienį Kudirkos Naumiestyje paminėta Spaudos, kalbos ir knygos diena, kurios metu iškilmingai įteiktos prestižinės Vinco Kudirkos bei Vytauto Gedgaudo premijos.

Vertinimo komisija Vytauto Gedgaudo premiją šiemet nutarė skirti žurnalistui Dovydui Pancerovui už jo debiutinę knygą apie savo keliones į karo zoną rytinėje Ukrainoje „Kiborgų žemė“. Tai nuoseklus pasakojimas apie tai, kaip D. Pancerovas atsidūrė Maidane ir kaip jį, rimtiems išbandymams nepasiruošusį jauną reporterį, įtraukė Ukrainos tragedija. Šis jo darbas – knyga ir labdaringa veikla – yra unikalus žurnalistinis projektas.
 
Knyga tapo bestseleriu jau per pirmą savaitę (šiuo metu parduota apie 7,5 tūkst. egzempliorių), o visas knygos pelnas buvo skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui. Tiksliau – už autoriaus honorarą, leidyklos „Alma littera“ gautą pelną ir UAB „15min“ lėšas Kęstučio batalione buvo įrengta moderni biblioteka kariams, skaitykla ir poilsio erdvė su stalo bei kompiuteriniais žaidimais.

„Vytautas Gedgaudas labai vertino žurnalistų bendruomeniškumą ir norą dirbti ne tik sau, bet ir savo tautai, tėvynei. Todėl Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“ ir už ją surinktų pinigų labdara yra vienas gražiausių simbolių, kaip net ir vieno žurnalisto darbas gali keisti mūsų gyvenimus ir aplinką. Kaip galima įkvėpti kitus žmones siekti daugiau ir stengtis labiau“, – sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius.

Renginio metu apdovanotas ir šiųmetis Vinco Kudirkos premijos laureatas žurnalistas Juozas Kundrotas, daug metų dirbęs Ignalinos, Jonavos rajoniniuose laikraščiuose, Kauno radijuje. 2017 metais jis išleido dvi Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirtas knygas: apysaką „Kryžius nuo knygnešio kapo“ ir romaną „Viena knygnešio diena“.

„Autorius visą gyvenimą rinko faktus apie Lietuvos knygnešius, rašė apie juos apybraižas, esė, rengė radijo laidas. Kolega Juozas meniškai atskleidė knygnešio Juozo Akelaičio ir jo bendražygių dramatišką gyvenimo istoriją. Šios knygos - talentingo žurnalisto kūrybinio gyvenimo vainikavimas“, – rašoma LŽS pranešime.

Renginį, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai rengė Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, Dr. Vinco Kudirkos muziejus ir „Laikraščio Valsčius“ redakcija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos