baneris leidinys

bagdanaviciene inesa
Nuotr. Asmeninio jubiliejaus proga artimuosius ir bičiulius į Zyplių dvarą sukvietusi Inesa Bagdanavičienė dalijosi savo kūrybos dainomis. Taip pat pristatyta tai progai išleista knygelė.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gegužės 4 d. Zypliuose (Lukšių sen.) gyvenančios bibliotekininkės, pedagogės, kūrėjos Inesos Bagdanavičienės artimieji, draugai, bendradarbiai rinkosi į Zyplių dvarą paminėti jos asmeninio jubiliejaus. Ta proga išleista knygelė „Gegužio pakerėta“, kurioje  I. Bagdanavičienės sukurtos dainos pagal rajono literatų tekstus.

Inesa gimusi pavasarį, per patį žydėjimą... Dar besimokydama Lukšių Vinco Grybo mokykloje pradėjo kurti eilėraščius. Vėliau įstojo į Vilniaus pedagoginį universitetą, baigė lietuvių filologiją, pradėjo dirbti Lukšių bibliotekoje, vadovavo mokinių dramos būreliui, gitaros būreliui.

Gražias Inesos gyvenimo akimirkas artimieji užfiksavo video reportaže: valiūkiška vaikystė, pirmasis gitaros paėmimas į rankas, graži šeimos idilė – kartu su vyru Valentinu augina sūnų Vilių ir dukrą Arijaną.

Inesa aktyvi, tarsi darbštuolė bitelė: kuria muziką, groja ir dainuoja Zyplių dvaro kapeloje, gitara skambina rajono renginiuose, yra aktyvi Lukšių moterų klubo „Fedora“ narė.

Inesos gyvenimui bene didžiausią prasmę suteikia darnus jos ryšys su šeima ir kitais artimaisiais. Galbūt todėl į jos gyvenimo vidurvasario jubiliejų susirinko gausi giminė – mama, sesuo, pusseserės ir pusbroliai, dėdės ir tetos, anytos šeima. Kaip pasakojo Inesos teta Vida, mirus močiutei Adelei, Inesos ir jos šeimos namai tapo giminės traukos centru. Tad ir jubiliejinį vakarą visi skubėjo pasveikinti Inesą. Mama Danutė dukrai linkėjo tiesiog gero pasisekimo gyvenime, Inesą sveikino vyro sesuo Irina, kuri kartu su vyru Arūnu akordeonais atliko kerinčią prancūzišką melodiją ir tarsi pašnibždėjo Valentinui apie kelionę kartu į meilės miestą...

Su staigmenomis į sceną lipo moterų klubas, jos dovanojo jubiliatei cirko artistės numerį, kolegės iš mokyklos linkėjo svajoti ir siekti, o mažieji mokytojos Rasos Kurienės dainorėliai „Rasos lašeliai“ vaikiškomis dainomis, kurioms muziką sukūrė Inesa, visus sugrąžino į vaikystę.

Lukšių seniūnas Vidas Cikana, Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė bei Zyplių dvaro kapelos vadovas Remigijus Poderis įteikė tik ką išleistą knygelę „Gegužės pakerėta“, kurioje I. Bagdanavičienės sukurtos dainos pagal rajono literatų tekstus.

„Inesos viduje slypi gausūs kultūriniai klodai. Ir, manau, jie dar labiau atsispindės jos tolimesniame gyvenime. Už lango gegužė, netgi tavo gimtadienis tuomet, kai gamta skleidžiasi, taip ir tu, Inesa, dar tik pradedi skleistis... o tau, Valentinai, tai labai pasisekė...“ – į Inesos vyrą šypsodamasis kreipėsi seniūnas.

„Keturiasdešimt metų moters gyvenime yra gražus amžius. Dabar toks laikas, kai vaikai jau paaugę. Uždarai klasės duris, užrakini biblioteką, padedi gitarą ir nulipi nuo scenos... ir tuomet gali bent šiek tiek laiko skirti sau... to mes tau ir linkime“, – kalbėjo Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė.

Inesa, kaip tas medis, auga, žydi, duoda vaisius, džiugina kitus... Ir tą vakarą ji, paėmusi į rankas gitarą, dainavo apie gyvenimą, laimę, dainą skyrė ir mamoms ir kvietė pabendrauti prie pavasariu kvepiančio stalo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos