baneris leidinys

skamba kankliai
Nuotr. Šakių „Varpo“ mokyklos etnokultūros būrelio mokinės šauniai pasirodė tarptautiniame folkloro festivalyje.

Praėjusią savaitę jau 46-tąjį kartą Vilniuje vyko tarptautinis autentiško folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, kuriame dalyvavo kolektyvai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rusijos, Kipro, Egipto ir Azerbaidžano. Tarp lietuvaičių pasirodė ir Šakių „Varpo“ mokyklos etnokultūros būrelio mokiniai, vadovaujamo Zanavykų muziejaus direktorės Rimos Vasaitienės.
 
„Skamba skamba kankliai“ – tai seniausia, nuo 1973 m. Lietuvoje vykstanti  folkloro šventė. Koncertų dalyviai ir žiūrovai jį vadina kasmetiniais folkloro „atlaidais“, dalyvauti jame nori ne tik Vilniaus, turintis  daugiau kaip pusšimtį senąsias tradicijas tęsiančių kolektyvų, bet ir visos Lietuvos, užsienio šalių ansambliai – autentiškojo folkloro tradicijų tęsėjai.

Džiugu, kad Šakių „Varpo“ mokyklos etnokultūros būrelio mokiniai buvo pakviesti dalyvauti festivalyje ir Vilniaus mokytojų namų kieme vykusioje tarmiškų folklorinių pasakojimų popietėje „Namai, šeima, Lietuva“ paporinti susirinkusiesiems gražia zanavykų šnekta. Tarmiškus pasakojimus renginyje atliko Žemyna Vasaitytė, Vėja Naujokaitytė, Vestina Naujokaitytė, Gintarė Šitkauskaitė, Emilija Bastytė ir Miglė Bartkutė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos