baneris leidinys

varles7metai
Nuotr. Varlių karalienės Redos Pečiulienės-Šilingės (sėdi antra iš kairės) iniciatyva ir kolegių dzūkaičių kvietimu Kolekcionuojančių varles asociacijos nariai paminėjo septynerių metų sukaktį Alytuje.


Kolekcionuojančių varles asociacija (KVA), kurios centras įsikūręs Lukšių miestelyje, varlių karalienės Redos Pečiulienės-Šilingės namuose, šiemet paminėjo septynerių metų sukaktį. Gegužės 19 d. kolegių dzūkaičių kvietimu iš visų Lietuvos kampelių KVA nariai sušokavo į Alytų.
 
Pirmiausiai varlių kolekcionieriai aplankė Alytaus piliakalnį, kur Mirgrausėlės ašarų upelyje ieškojo neblėstančios meilės, po to perėjo aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltą (aukštis siekia 38 m), nuo kurio pasigėrėjo nuostabia Nemuno panorama, apžiūrėjo putojančio vyno gamyklą „Alita“, kur jų laukė vynų degustacija.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet organizavome ypatingo varles kolekcionuojančio žmogaus konkursą. Juo tapo kalvis ir akmenų mylėtojas Vaclovas Jankauskas, įsikūręs Alytaus „Nemuno“ kolektyviniuose soduose. Čia jo sukaupta didžiulė akmenų ir metalo skulptūrų bei dekoratyvinių augalų kolekcija. Vakarėjant KVA nariai laiką leido kaimo turizmo sodyboje prie Daugų ežero, kur aptarė nuveiktus darbus, pasisveikino asmeninių švenčių proga.

Kitą rytą varlės keliauninkės vyko į Punios miestelį. Čia apžiūrėjo Margirio piliakalnį, stūksantį Nemuno ir Punelės santakoje, apsilankė pas miestelio gaspadinę Onutę Kizelienę, kuri pakvietė į XIX a. dzūko pirkią ragauti autentiškų dzūkiškų bulvinių bandų su daryciniu, gaminamu iš naminės varškės ir grietinės. Varlių kolekcionieriai buvo pavaišinti ir žolelių arbata su pienių sirupu bei vandeniu su mėtų ir diemedžio šakelėmis.

R. Pečiulienė-Šilingė prasitarė, jog Alytuje su jais susitiko Algimantas Juozas iš Kauno, panoręs tapti jų asociacijos nariu. Vyras jau kurį laiką sekė KVA veiklą ir pagaliau pats nusprendė susitikti ir pakviesti į savo rankomis sukurtą  „Varlių Versalį“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos