baneris leidinys

Gegužės 29 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos šventė „Žodžiai dūzgia aviliais“, sukvietusi draugėn rajono kūrėjus. Jos metu buvo pristatyta nauja žurnalisto, poeto ir aktyvaus kraštotyrininko Antano Andrijono knyga „Sūduvos šiaurė. Šakiai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, pasidžiaugta jaunosios poetės Akvilės Ližaitytės pasiekimais, mūsų krašto literačių eilėmis.

A. Andrijono knyga „Sūduvos šiaurė. Šakiai“ – tai padėka Nemunui bei šio krašto žmonėms.
 
„Ar turime kitą tokią upę, kuriai išgarsinti dar XVI a. būtų parašyta poema ir išleista knyga – eleginė giesmė? O štai apie Nemuną eleginė giesmė, parašyta 1553m. Krokuvoje, per ilgus amžius išliko iki mūsų dienų, saugoma Jogailos bibliotekoje Krokuvoje. Ta knyga buvo 15 puslapių, parašyta lotynišku pentametru“, – pasakojo žurnalistas.

Naujoje A. Andrijono knygoje galima pasiskaityti apie pirmuosius Šakių krašto kalendorius, Jono Totoraičio (1872–1941) ir Pranciškaus Būčio (1872–1951) ginčą dėl žodžio „zanavykas“, apie ilgiausią pasaulio tiltą, kuris XVIII a. vedė iš Kauno į Šakius. Taip pat čia prisiminta Alicijos Rūgytės 2-jų tomų knyga „Zanavykija“, autorės šeimos istorija Sintautų krašte, Rūgių kaime, pasakojama apie kitas rečiau minimas šeimas iš Šakių krašto. Iš tokių pažymėtina Olekų giminė, gyvenusi Barzdų vlsč., Gražiškių, Žardelių kaimuose.

Poezijos šventėje pasidžiaugta Inesos Bagdanavičienės dainų knyga „Gegužio pakerėta“, kurioje sudėtos melodijos mūsų krašto kūrėjų eilėms, jaunosios poetės A. Ližaitytės pasirodymu „Poezijos pavasario 2018“ baigiamajame renginyje Vilniuje, Ritos Mockeliūnienės rajono garsinimu visoje Lietuvoje, Danutės Batisienės ir Marytės Rastupkevičiūtės laimėjimais konkursuose, Gemos Flėderytės eilėmis, publikuotomis tarptautiniame almanache „Poezijos spalvos“.

Tą vakarą Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje dar ilgai skambėjo ne tik lyriškos, bet ir modernios eilės, o visi rajono kūrėjai buvo pagerbti rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio sveikinimais ir suvenyrais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos