baneris leidinys

zygis pasieniu
Nuotr. Nepabūgę alinančio karščio žygeiviai ėjo palei valstybės sieną patruliniu taku, kur pamatė sienos apsaugai naudojamą infrastruktūrą bei grožėjosi pasienio ruožo gamta.

Rociškių užkardos pasieniečiai ir Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pasienyje su Rusija surengė pėsčiųjų žygį „Pasieniečių takais“, kuris organizuojamas jau antrus metus. Palei ES išorės sieną ketvirtadienį ėjo mokiniai, prokuratūros atstovai, šauliai ir pasieniečiai.
 
Šiais metais buvo parengtos 11 km ir 16 km trasos, kurios vingiavo palei pačią Lietuvos sieną su Rusija. Jomis ėjo daugiau kaip šimtas entuziastų. Tai mokiniai iš „Žiburio“, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų, Slavikų pagrindinės mokyklos, Kidulių pagrindinės mokyklos ir Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriaus, Šakių rajono apylinkės prokuratūros atstovai, Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunieji šauliai bei Rociškių pasienio užkardos pareigūnai.

Gegužės 31 d. rytą susirinkusius žygeivius Rociškių užkardoje pasveikino Visuomenės sveikatos biuro vadovas Viktoras Lebedžinskas. Kadangi ši diena yra Pasaulinė diena be tabako, jis paprašė žygio metu nerūkyti, o geriau suvalgyti obuolį, kurie ir buvo prieš žygį išdalinti dalyviams.

Žygio metu ėjikai pamatė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) naudojamą infrastruktūrą sienos su Rusija apsaugai, grožėjosi pasienio ruožo gamta. Pasak V. Lebedžinsko, žygis praėjo sklandžiai, jie pasirūpino priemonėmis nuo uodų, tik retkarčiais teko gintis nuo aktyvių aklių.

Ištvermingi žygeiviai finišavo apie 13 val. Visiems buvo išdalinti lankstinukai „Obuolys – vietoj cigaretės“ bei Visuomenės sveikatos biuro apyrankės.

Žygio dalyviai buvo pavaišinti pasienietiška koše ir arbata. Be to, Rociškių užkardos pasieniečiai svečiams parodė pasieniečių naudojamą ginkluotę bei specialiąsias priemones.

Pasirodymą surengė Rociškių pasienio užkardos kinologai Giedrius Žymantas ir Algis Vaitkevičius su savo augintiniais belgų aviganiais Nemo ir Džinu.

Didelio dėmesio sulaukė G. Žymanto augintinis Nemo – nors ir penkių mėnesių, bet jau gebantis vykdyti daugelį bendrojo paklusnumo komandų.

Neatsiliko ir A.Vaitkevičiaus šuo Džinas, pademonstravęs puikius šuolius per kliūtis ir tikslų komandų vykdymą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos