baneris leidinys

himnas
Nuotr. Šiais metais „Tautiška giesmė“ įvairiose pasaulio vietose, taip pat ir Šakiuose, skambėjo jubiliejinį – dešimtąjį kartą.


Liepos 6 d. lygiai 21 val. Lietuvos laiku visame pasaulyje nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį. Šiemet šimtmečio „Tautišką giesmę“ kartu giedojo keturi milijonai lietuvių. Ne išimtis ir Zanavykijos krašto gyventojai.

Bendrai giesmei lietuviai buriasi jau dešimtmetį. Idėją Liepos 6-ąją visame pasaulyje vienu metu giedoti „Tautišką giesmę“ iškėlė Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo proga aplink pasaulį jachta „Ambersail“ plaukusi lietuvių įgula. Ši unikali mūsų tautos iniciatyva jau tapo naujųjų laikų tradicija. Jai neabejingi ir mūsų rajono gyventojai.

Tiesa, mūsų kraštiečiai kiekvienais metais stengiasi, kad Liepos 6-oji neapsiribotų tik himno giedojimu. Pavyzdžiui, Lukšiuose Siesarties Vingio parke vyko miestelio šventė „Šimtmečio juosta Lietuvai“, kurios metu buvo organizuojamos sportinės varžybos, istorinę edukacinę programą pristatė „Kauno pavieto laisvieji šauliai“, įvairiausių pramogų netrūko nei vaikams, nei suaugusiems.

Gelgaudiškyje jau tradicija tapo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną paminėti varpų koncertu. Šiemet su Gelgaudiškio dvaro karilionais grojo kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius, o „Tautišką giesmę“ kartu giedojo aktorė Regina Varnaitė.

Šakiečiai tradiciškai rinkosi prie Vinco Kudirkos paminklo. Čia „Varpo“ dramos studija parodė poetinę kompoziciją. Po himno giedojimo J. Lingio parke vyko Sauliaus Baradinsko režisuoto kino filmo „Grąžinti Nepriklausomybę“ peržiūra.
Džiugu, kad Liepos 6-ąją kuriamos ir naujos tradicijos. Griškabūdiečiai Valstybės dieną paminėjo automobilių orientacinėmis varžybomis „Pažink Zanavykiją“, o slavikiečiai ir kiduliečiai surengė pėsčiųjų žygį „Knygos kelias“, kuris tęsėsi nuo Slavikų iki Kidulių dvaro.  

Net 57 žygio dalyviai, ne tik mūsų krašto gyventojai, bet ir svečiai iš Marijampolės, Kauno, Šiaulių bei Vilniaus, vedini Ričardo Žilaičio, nešė knygų ryšulėlius ne tik keliais, bet ir miškais, kirtimais, iš viso 22 km. Šį atstumą jie įveikė per 6 val. Jauniausiai žygeivei kaunietei Justei Abraitytei – tik penkeri, vyriausiam – kiduliečiui Juozui Remeikai – 84-eri.

Nuo jų neatsiliko sporto ir laisvalaikio klubas „Vėjas“, organizavęs dviračių žygį į Kudirkos Naumiestį. Keturiolika dviratininkų mynė pedalus Lietuvos himno kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti prie Vinco Kudirkos paminklo, o atgal grįžo jau sutemus.

Degutinėje prie dabartinio bendruomenės centro pastato augančio ąžuolo kaimo bendruomenė ir visuomenininkai atidengė memorialinę lentelę. Ja įamžintias1990 m. Kovo 11-osios proga Pranciškaus Gudiškio kartu su tuometinio Degutinės kaimo vaikų darželio auklėtoja Aldona Valaitiene ir jos auklėtiniais pasodintas medis. Memorialinė lenta pastatyta asmeninėmis Gudiškių šeimos lėšomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos