baneris leidinys

sunu paroda persikas
V. Seredžiuvienės nuotr.: Absoliučiu parodos nugalėtoju išrinktas Rasos Martinaitienės amerikiečių akitos veislės Persikas, laimėjęs ir gražiausio Šakių kinologų klubo šuns titulą.


Visam savaitgaliui J. Lingio parkas tapo šunų mylėtojų traukos vieta. Čia Šakių kinologų klubas surengė dvi šunų parodas „Zanavykų vasara 2018“ ir „Šakių taurė 2018“, kuriose varžėsi 103 veislių keturkojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Estijos, Latvijos, Rusijos Federacijos, Baltarusijos, Suomijos, Švedijos ir kitų šalių.
 
Pasak Šakių kinologų klubo vadovo ir renginio organizatoriaus Valentino Stikliaus, šiemet į parodą atvyko kiek mažiau keturkojų nei įprastai – 340. Jo manymu, tam įtakos galėjo turėti prieš savaitę Olandijoje vykusi pasaulinė šunų paroda, tad gal žmonės buvo šiek tiek pavargę, tačiau šįkart į parodą atvyko daugiau svečių iš kitų šalių.

Dvi dienas J. Lingio parkas namais tapo gausybei šunelių – jiems čia buvo skiriamas visų dėmesys. Juos lepino ne tik šeimininkai – glamonių negailėjo ir parodos lankytojai. Visi norėjo prisiliesti, paglostyti. Tad tiesiai po parko medžiais vyko tikrų tikriausi kaniterapijos seansai. Neliko įtampos ir blogos nuotaikos, visų veidus puošė šypsenos. O ir oras pasitaikė pats tinkamiausias pramogoms gamtoje. Tad nuo ankstyvo ryto vyko dalyvių registracijos, o po to net po keturias penkias valandas trunkančios ekspertizės ringuose, kur teisėjai apžiūrėjo šunis ir nustatė, kiek vienas ar kitas šuo atitinka veislei nustatytus standartus.

Patys geriausi savo veislės atstovai tarpusavyje varžėsi septyniose klasėse nuo šuniukų iki veteranų, dalyvavo porų, veislynų, reproduktorių konkursuose. Po pietų didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė jaunųjų vedlių konkursas, šuniukų, mažylių ir veteranų geriausiųjų, čempionų ir gražiausio šuns konkursai, pramoginės programos.  

Ši paroda buvo sėkminga šakiečiams. Laurus skynė balti kaip sniegas Jurgos Vizgirdienės samojedų veislės šunys ir Rasos Martinaitienės idealaus būdo amerikiečių akitos, sužavėję aplinkinius savo meilumu ir paklusnumu. Sekmadienį mažylių geriausiųjų konkurso nugalėtoja tapo mažoji J. Vizgirdienės veislyno kalytė Ela, abi parodos dienas pripažinta geriausia samojedų veislės mažyle. Gražiausiu Šakių kinologų klubo šunimi išrinktas R. Martinaitienės Persikas, kurį teisėja Svetlana Radziuk iš Baltarusijos išrinko ir gražiausiu visos parodos šunimi. Tad jis tapo absoliučiu nugalėtoju.

Gražiausio lietuviško šuns, gimusio ir augančio Lietuvoje, vardą ir rajono savivaldybės mero taurę laimėjo svečias iš Vilniaus. Mero Edgaro Pilypaičio teigimu, nors visi šunys labai gražūs ir labai brangūs savo šeimininkams, tačiau jį labiausiai sužavėjo auksaspalvis retriveris, kuriam įėjus į ringą, žiūrovai tiesiog negalėjo atitraukti akių.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos