baneris leidinys

pleneras sintautuose
Nuotr. Per aštuoniolika plenero gyvavimo metų dalyvių skaičius ir sudėtis nuolat kito, tapyba taip pat – vienų žvilgsniai krypo į Sintautų miestelio peizažą, kitų į savo pajautas.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tarptautinėje menininkų stovykloje Sintautuose šiemet dalyvavo dešimt menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Rusijos bei Lenkijos. Tapytojai įkvėpimo ieškojo Sintautų apylinkėse ir Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurioje rugpjūčio 19 d. ir buvo atidaryta plenero metu sukurtų darbų paroda „Sintautai – 2018. Šaknys“.

Šis jau aštuonioliktą kartą organizuojamas renginys truko keturias dienas. Plenero organizatorius VšĮ „Sintautų akademija“ vadovas Vitas Girdauskas viliasi, kad visi per tuos metus sukurti dalyvių darbai ateityje turėtų atsirasti skaitmeninėje erdvėje. Jis pasakojo, kad šiais metais plenere dalyvauja ne tik senbuviai – yra ir naujų veidų.

Viena iš pirmą kartą dalyvaujančiųjų – buvusioje Sintautų mokyklėlėje prie molberto palinkusi tapytoja Julija Ponomarchuk iš Gusevo (Kaliningrado sritis) – tapė Sintautų tvenkinio pakrantę.  

Greta kultūros centro įsikūrusi buvusi vilkaviškietė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Vilniuje, Indrė Martinkienė, pagal išsilavinimą architektė, vylėsi, kad žmonės, žiūrėdami į jos aliejumi tapytus, sodrių spalvų darbus, pajustų ir patys galintys tapyti.

Sintautų bažnyčioje erdvę kūrybai atrado kybartietė Aušrinė Dubauskienė. Ji pasakojo, kad vakare nuo bažnyčios vitražų krenta nuostabūs saulės vėriniai.   

„Man mūsų saulė yra šaknys ir šviesa. Būdama bažnyčioje ir klausydamasi tiksinčio laikrodžio prisimeni, jog artėji link savo pabaigos... Tai nėra liūdna“, – mintimis dalijosi menininkė.

Viešnias iš Lenkijos žavėjo Sintautų krašto gamta, ežeras, ramybė, visa tai jos ir įamžino drobėje.  

Draugėn plenero dalyviai susirinko rugpjūčio 19 d., kai Sintautų bažnyčioje buvo eksponuojami jų darbai. O po šv. Mišių menininkų darbais pasidžiaugė Sintautų parapijos klebonas Artūras Vaškevičius, kuris pastebėjo, kad gyvenimo išmintis atsispindi ir mene: skulptūroje ar tapyboje. Kunigas plenero metu taip pat nutapė paveikslą „Judėjimo simetrija sustojime“.

„Esu tapytoja mėgėja. Todėl noriu pasakyti, kad tapyti gali visi. Tik reikia turėti noro ir ugnelės“, – sakė šilutiškė menininkė Loreta Alsė.

O Veršių (Sintautų sen.) gyventoja Elena Kudirkienė paskutinius paveikslo štrichus nubrėžė parodos atidarymo išvakarėse ir pasidžiaugė galėjusi plenere dalyvauti ypatingais jai metais.

„Šiemet mūsų šeimoje yra trys didelės šventės: mano mamai, tėviškėje stovinčiai stubai ir Lietuvai šimtas metų. Todėl nutapiau Skaisgirių kaimo Skaisgirio stubą.“

V. Girdauskas dėkojo visiems prisidėjusiems prie plenero rengimo ir vylėsi, kad jis įvyks ir kitais metais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos